Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem volt a faanyag származásáról szóló bizonylat annál a Neamț megyei férfinál, akinek teherautóját Gyergyóalfalunál ellenőriztek a rendőrök szombat reggel. A férfi több szabálysértést is elkövetett a szállítás közben. A faanyagot lefoglalták, és összesen több mint 21 ezer lejes bírságot szabtak ki – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. március 20., 15:212023. március 20., 15:21
Egy 44 éves Neamț megyei férfi teherautójával Gyergyóalfalu felől a 126-os megyei úton a szomszédos megye irányába haladt szombaton délelőtt, amikor – egy bejelentést követően – megállásra intették a rendőrök. A sofőr 10 köbméternyi faanyagot szállított, az ellenőrzés során azonban nem tudta bemutatni a származást bizonyító iratokat a rendfenntartóknak és a hozzájuk csatlakozó erdőőröknek.
A hatóságiak lefoglalták a faanyagot, majd különböző erdészeti kihágásokért összesen 20 ezer, míg közlekedési szabálysértésért további több mint ezer lejes büntetést róttak ki.
A megszorítások miatt az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatta beruházások közül a legfontosabbal, a megyeháza felújításával versenyt futnak az idővel – vázolta a helyzetet a Hargita megyei tanács elnöke, Bíró Barna Botond.
Ilie Bolojan hétfőn a Victoria-palotában a közigazgatás reformjáról és követeléseikről tárgyalt a közigazgatási szakszervezetek képviselőivel.
Elutasította hétfőn a szenátus 40 támogató és a 82 ellenszavazattal a Daniel David oktatási miniszter elleni ellenzéki egyszerű indítványt.
Idén eddig közel 280 tűzesethez riasztották a Hargita megyei tűzoltóságot, azonban leggyakrabban a rohammentőknek (SMURD) kellett beavatkozniuk, több mint kétezer esetben vonultak helyszínre segíteni.
Teljes gázzal, mindenféle körültekintés nélkül mentek be az útkereszteződésbe a fiatalok egy motorral, ahol egy autó érkezett. Borulás lett a vége, de szerencsés kimenetelű.
A következő két hétben 20 és 30 Celsius-fok között ingadozik a legmagasabb nappali hőmérséklet és futó záporok várhatók Románia nagy részén – derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 15–28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Florin Manole munkaügyi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Szociáldemokrata Párt (PSD) gazdaságélénkítő javaslatait a munkaügy területén.
Életét vesztette egy 66 éves férfi a resicabányai megyei kórház területén. A páciens vélhetően leesett a lépcsőn, miután annak egyik foka beszakadt a súlya alatt. A rendőrség kivizsgálást indított.
A kormánykoalícióban volt tárgyalás arról, hogy az alapélelmiszerek árrésének korlátozását nem kellene meghosszabbítani október elsejétől – ismerte el hétfőn a sajtónak a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője.
A diákok november 20-án kapják kézhez a szeptemberi és októberi ösztöndíjat. A dokumentumokat október 2-áig kell leadni az iskolák titkárságán. Idén azonban a tantárgyversenyeken jól teljesítőknek már nem jár a motiváló ösztöndíj.
szóljon hozzá!