
Óvatosan vezessenek a ködben. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kovászna megyében, Erdővidéken és Bodza-vidékén a déli órákig a látótávolság 200, néhol 50 méter alatt marad. Hasonló helyzet Kolozs, Szilágy és Beszterce-Naszód megyékben is előállhat.
2019. január 17., 10:442019. január 17., 10:44
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) több, sűrű ködre vonatkozó, azonnali figyelmeztetést adott ki csütörtökön az erdélyi megyékre, Biharban pedig erős szélre figyelmeztetnek a szakemberek – írja az Agerpres hírügynökség. Arról is beszámolnak, hogy Kovászna megyében, Erdővidéken és Bodza-vidékén a déli órákig a látótávolság 200, néhol 50 méter alatt marad. Ugyanez a helyzet alakulhat ki Kolozs, Szilágy és Beszterce-Naszód megyében is. Ugyanakkor Bihar megye egyes részein erős, óránként 55-60 kilométeres szélfújásra lehet számítani.
Az azonnali figyelmeztetéseket legtöbb hat órára adja ki az ANM.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
szóljon hozzá!