
Fotó: Nagy Zoltán Facebook oldala
Több mandátumra szóló vezetői víziót fogalmazott meg Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi független polgármesterjelölt, csütörtökön. Célja, hogy egy olyan aktív kisvárost építsen, ahonnan a „kicsi nem vágyik el, és ahová a nagy is hazajön”.
2024. május 16., 16:282024. május 16., 16:28
2024. május 16., 16:312024. május 16., 16:31
Írásos említésének 700 éves évfordulóját ünnepli nyolc év múlva Gyergyószentmiklós, Nagy Zoltán független polgármesterjelölt pedig azt szeretné, hogy
Mint kifejtette, aki ma a város valós helyzetét, az anyagi nehézségeket, a fejlesztések állapotát ismerve azt állítja, hogy 3-4 év alatt olyan szintre tudja eljuttatni Gyergyószentmiklóst és a közösségét, amilyenre az vágyik, az felelőtlen ígéreteket tesz.
– fogalmazott a jelölt, majd elképzelését, amelyet szándékosan nem választási programnak, hanem vezetői víziónak nevez, így foglalta össze.
Ennek érdekében az utak fejlesztésével párhuzamosan a parkolási problémák rendezése és a helyi közösségi közlekedés újraélesztése is tervben van. Úgy akarom a várost irányítani, hogy abban rend van, a környezet tiszta, a zöldövezetek virágosak. Ehhez újra használatba állítanám azt a gépparkot, amelyet korábban beszerzett a város, de az utóbbi négy évben alig működtek” – fejtette ki elképzeléseit a jelölt.
Fotó: Nagy Zoltán Facebook oldala
Az általa felvázolt város biztonságot nyújt lakóinak; ahol a gyerekeket egyedül el lehet engedni iskolába. Ezért
Partnerséget szeretne a vállalkozói réteggel, és az erre korábban kijelölt 30 hektáros területen megvalósítani az elképzelt ipari parkot, hogy a helyi gazdasági szféra anyagi biztonságot tudjon adni az embernek.
– szögezte le.
Törekszik arra, hogy a fiatalok elvárásait, elképzeléseit is megismerje, és hogy kinevelődjön egy olyan fiatal generáció, amely a város és az intézmények irányításában is szerepet vállal. Nagy Zoltán leszögezte: „hiszem, hogy a 700 éves Gyergyószentmiklós végre szellemi és lelki központjává válik a gyergyói térségnek”.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!