
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nagy nyomást helyez a háromszéki kórházakra, hogy egyre több alkalmazott kerül otthoni elkülönítésbe a koronavírus miatt.
2022. február 02., 18:232022. február 02., 18:23
András-Nagy Róbert, a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója szerdán sajtótájékoztatón elmondta, több mint ötven munkatársuk van elkülönítésben, mert megfertőződött a gyerekük, kapcsolatba kerültek fertőzött rokonokkal, vagy ők betegedtek meg. Ez egy jelentős kiesés, hiszen a kórház amúgy is folyamatosan szakemberhiánnyal küzd, emiatt
Hétfőtől csak a sürgősségi eseteket utalják be a kórházba, a krónikus betegek sebészeti beavatkozásait elhalasztják, csak akkor műtik meg, ha a halasztás súlyosbítja a beteg állapotát. Az átszervezés a betegek biztonságát is szavatolja, ugyanakkor tehermentesíti az alkalmazottakat. Az igazgató arra számít, hogy a korlátozásokat csak februárban kell életbe léptetni, márciusig lecseng a járvány ötödik hulláma.
– mondta András-Nagy Róbert. Hozzátette, hasonló a helyzet a megye minden kórházában, ezért arra kérik a lakosságot, tartsák be az óvintézkedéseket, mert ha sokan megfertőződnek, elkerülhetetlenül többen kerülnek kórházba. Arra is kitért, hogy a sürgősségi osztály túlterhelt, napi átlag száz esetet látnak el, ennyi a járvány előtt volt.
Az igazgató felhívta a figyelmet, hogy a sürgősségi osztály nem tesztelési központ, ne terheljék az ott dolgozókat, ha csak azt szeretnék kideríteni, fertőzöttek vagy sem. A sürgősséget csak az vegye igénybe, akinek valóban sürgős ellátásra van szükség, egyébként a háziorvosokhoz kell fordulni segítségért, tesztelésért, vagy az egészségügyi igazgatóságot lehet értesíteni, ha felmerül a fertőzés gyanúja.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.