
Jól fog jönni a segély télvíz idején. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az energiaszámlák kifizetésére fordítható, a jövő év folyamán felhasználható 1400 lejes, adómentes segélyt kapnak a rászorulók – az erről szóló sürgősségi rendeletet csütörtöki ülésén fogadta el a bukaresti kormány.
2022. december 08., 20:272022. december 08., 20:27
2022. december 08., 21:482022. december 08., 21:48
A két 700 lejes részletben – jövő év februárjában, illetve szeptemberében – folyósítandó segélyre
a 60 év feletti, havi 2000 lejnél kisebb jövedelemmel rendelkező nyugdíjasok,
a súlyos fogyatékossággal élők,
illetve a szociális segélyben részesülő családok jogosultak.
A névre szóló, a posta által kiosztandó, át nem ruházható „energiakártyák” névértékét a villamos energia, földgáz, palackozott gáz, tűzifa, fűtőolaj vagy más típusú fűtőanyag beszerzésére, adott esetben a távhőszolgáltatás kifizetésére lehet fordítani.
Marcel Boloş európai projektekért felelős miniszter közlése szerint a támogatásban a kormány becslései szerint 3,9 millió személy fog részesülni, a kedvezményezettek listáját a munkaügyi minisztérium állítja össze. A tárcavezető hangsúlyozta,
A futball sok családban nemcsak közös időtöltés, hanem érzelmi kapocs is: az eMAG kutatása szerint a futballrajongó apák 74%-a érzi úgy, hogy a sport szorosabbá teszi kapcsolatát gyermekével.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
A Duna vízszintje mindössze három centiméterrel haladta meg hétfőn este az atomerőmű működéséhez szükséges minimumot Csernavodánál – közölte a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR).
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
szóljon hozzá!