
Fotó: Hargita megyei rendőrség
A szerdára visszatért téli időjárás Hargita megye több pontján is fennakadásokat okozott a közlekedésben, Maroshévíz és Borszék között, a Kránga-tetőn közel tucatnyi kamion elakadt.
2021. április 07., 14:272021. április 07., 14:27
2021. április 07., 14:282021. április 07., 14:28
Hargita megye összes magasan fekvő térségét érinti a havazás, illetve az emiatt kialakult elakadások – mondta el lapunknak Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A délelőtti bejelentések alapján gond volt a Libánon, Homoródfürdőn, illetve Maroshévíz és Borszék között a Kránga-tetőn. Ezeken a helyszíneken egyébként már eltakarították a havat az útkarbantartók, illetve folyamatos az utak csúszásmentesítése – fűzte hozzá a rendőrségi szóvivő, kiemelve, hogy a legproblémásabb részeken rendőrök irányították a közlekedést.
Fotó: Hargita megyei rendőrség
De nemcsak a kamionok küszködtek a hóval, a 13A országúton Szentegyháza és a hargitafürdői eltérő között például egy személyautó csúszott le az útról. Mint a rendőrségi szóvivőtől megtudtuk, nem történt itt személyi sérülés.
Árokba csúszott autó Szentegyháza és a hargitafürdői eltérő között
Fotó: Hargita megyei rendőrség
A szerdai havazás ugyanakkor nemcsak Hargita megyét érintette, Maros megyében is gondok akadtak a közlekedéssel.

Az előrejelzett, de azért meglepetésként ható éjszakai havazás több helyen fennakadást okozott a Maros megyei utakon. A közösségi oldalakon közölt fényképes beszámolók szerint a hóréteg miatt szinte járhatatlan a Nyárádmagyarós–Sóvárad közötti út, több autó sáncba borult.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
Idén is töretlen népszerűségnek örvendett a Rádió GaGa Mikulásváró rendezvénye Székelyudvarhelyen: péntek délután több száz apróság várta szüleivel, nagyszüleivel a piros ruhás jótevőt a Riverside bevásárlóközpont melletti téren.
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
szóljon hozzá!