
A Termés utcából nem lehet többé a Székelykakasd felé vezető Március 8. utcába térni
Fotó: Rab Zoltán
Érdemes figyelmesen vezeti a várost jól ismerő gépkocsivezetőknek is Marosvásárhelyen, mert elég gyakran vannak irányváltozások. A közlekedésügyi bizottság alkalmanként tíznél több kérést elemez, és legalább felüket jóvá is hagyja, így további változásokra számíthatnak az autósok.
2022. július 12., 08:582022. július 12., 08:58
2022. július 12., 11:342022. július 12., 11:34
Miután több átjárónál kis szigeteket alakítottak ki, hogy ne parkolhassanak a gépkocsikkal az átjárók közvetlen közelében, a napokban újabb változásokat léptettek életbe Marosvásárhelyen.
A városháza sajtóirodája szerint július 7-étől azok, akik a Somostetőről érkeznek lefele, a Nyár utcából a Klastrom (Mihai Viteazul) utcába csak jobb irányba térhetnek. Ez azt jelenti, hogy
Fotó: Rab Zoltán
Két változást is eszközöltek a több kisebb koccanást és jelentős forgalmi dugót okozó Dózsa György utcai útkereszteződésnél is. Itt, mint ismert, a kétszer két sávos Dózsa György utca egyik felén a Székelykakasd felől érkező Március 8. utca van, a másik felén pedig a Termés utca. Korábban szó volt arról, hogy esetleg ide egy jelzőlámpát szerelnének, de túl közel van az autópálya leszállósávja és az ide kialakított körforgalom a Metro üzletnél, így ezt az ötletet nem tartották megvalósíthatónak. Így végül a közlekedésügyi bizottság által meghozott, a rendőrség által jóváhagyott változások a következők:
Mindkét esetben a gépkocsivezetők el kell menjenek a Metro üzlet szomszédságban levő körforgalomhoz, és onnan kell tovább haladjanak az úti céljuk felé.
Fotó: Rab Zoltán
A marosvásárhelyi városháza honlapján tanulmányozni lehet a közlekedésügyi bizottság múlt heti döntéseit. Ezekből kiderül, hogy
Több esetben szóba került a kerékpársávok kialakítása, többek között a Vársétányon, de a Jeddi utcában is, ezek esetében még nem született végleges döntés.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
szóljon hozzá!