
Illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Nagyobb pénzösszeget loptak el a Maros megyei Libánfalván egy házból. Az esetet a petelei rendőrségi körzetnél jelentették még múlt vasárnap. Azóta a pénz is előkerült – legalábbis a legnagyobb része.
2017. november 02., 17:332017. november 02., 17:33
A rendőrségi nyomozás során kiderült, hogy a lopás napján, délelőtt 9 és 11 óra között ismeretlen tettesek kihasználták azt, hogy a libánfalvi lakás tulajdonosai nem tartózkodtak otthon, megtalálták a lakás kulcsát, kinyitották az ajtót, behatoltak, és elloptak ötezer lej készpénzt.
A faluban ez idő tájt négy fiatal nő koldult, akik Kolozs és Szilágy megyéből érkeztek. A négy nőt bekísérték a rendőrőrsre, kihallgatták őket, egyúttal átkutatták csomagjaikat. Az egyik nő csomagjában megtaláltak 4862 lejt, amiről a vizsgálat során az is kiderült, hogy a sértett lakásából származik, s az ellopott pénz maradéka. A különbözetet – 138 lejt – időközben a feltételezett tolvaj elköltötte. A gyanúsított ellen minősített lopás címén folytat vizsgálatot a rendőrség, a maradék pénzt pedig visszajuttatták a károsultnak.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
szóljon hozzá!