
A több fővárosi helyszínből is végül csak egy lett. A bukaresti környezetvédelmi minisztérium
Fotó: Hargita Megye Tanácsa
A több helyszínre tervezett több száz fős tüntetéssorozat helyett végül csak egy kisebb küldöttség utazott Bukarestbe kedden a medveproblémák kapcsán. Ettől függetlenül minden érintett megye képviselői jelen voltak, és közvetítették üzeneteiket, illetve követeléseiket a környezetvédelmi miniszter felé.
2021. június 29., 16:412021. június 29., 16:41
2021. június 29., 18:072021. június 29., 18:07
Noha kezdetben több ezer fős, nagyszabású tüntetést szerveztek volna Bukarestben a gazdák, kárvallottak és mindazok, akik érzékelik, hogy a medvék túlszaporodása miatt „tarthatatlan a helyzet”, a hatóságok a járványügyi óvintézkedésekre hivatkozva ezt nem engedélyezték. Így B-tervként Bukarest öt helyszínén, a környezetvédelmi minisztérium, a szenátus, a képviselőház, a kormányhivatal és az államelnöki hivatal előtt egyenként százfős tüntetéseket szerettek volna tartani. Miután azonban a szükséges jóváhagyások hiányában ez az elképzelés is kudarcba fulladt,
– tudtuk meg Tánczos Barna környezetvédelmi minisztertől.

Az emberre veszélyt jelentő medvék kilövését és a populáció minél hamarabbi szabályozását követelte kedd délben a csíkszeredai Szabadság téren összegyűlt közel háromszáz tiltakozó.
Mint érdeklődésünkre kifejtette, minden olyan megye képviselői jelen voltak a fővárosban, ahol egyre gyakrabban okoznak problémákat a nagyvadak, így többek között Hargita, Kovászna, Maros, Brassó, Szeben, Hunyad, Fehér, Beszterce-Naszód, Argeș, Prahova, Vrancea, Vâlcea és Suceava megyékből érkeztek tiltakozók. A jelenlévők egy kisebb csoportjával külön egyeztetést is tartott a miniszter.
„Egyre több a medvetámadás, a nagyvadakkal kapcsolatos gond ezekben a megyékben, és megoldásokat várnak az emberek. A mi feladatunk az, hogy minél hamarabb kormány elé terjesszük azt az azonnali beavatkozásra vonatkozó jogszabályt, amelyen dolgozunk. Ezen túl óriási szükség van egy olyan menedzsmenttervre, közép- és hosszútávú intézkedési csomagra, amelyen már szintén dolgozunk, és amely gyakorlatba ültetését minél hamarabb el kell kezdeni.
– nehezményezte a miniszter.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Cătălin Predoiu a Bolojan-kormány keddi megbuktatása után kijelentette: a párt most döntés előtt áll.
Videón is megörökítették, amint egy medve végigszalad Alsócsernáton főútján napnyugta előtt. Az ijedt állattal egy kerékpározó család is szembetalálta magát, ám az édesanya gyors helyzetfelismerésének köszönhetően sikerült időben kitérni az útjából.
Egyes üzemanyag-forgalmazók kedden újra emelték a benzin árát, így az öt nagy töltőállomás-hálózat közül négyben már délelőtt azonosak voltak az árak, délután pedig mind az ötnél. Érdekes...
A kormány keddi ülésén jóváhagyta a közoktatási intézmények (bölcsődék, óvodák, iskolák) finanszírozásának kiszámításához használt fejpénz 6,5 százalékos emelését az idei évre.
Újabb történelmi mélypontra került kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2180 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 1,82 banis (0,35 százalékos) emelkedést jelent a hétfői 5,1998 lejhez képest.
A képviselőház és a szenátus együttes keddi ülésén szavaztak a törvényhozók a PSD, az AUR és a Béke – Románia az első bizalmatlansági indítványáról.
szóljon hozzá!