
Segítséget nyújtanak a Magyar Ügyek Házánál is
Fotó: Veres Nándor
A magyar országgyűlési választások levélszavazási eljárásában nyújtanak segítséget a csíkszeredai Magyar Ügyek Házában – a választópolgárokat reggel 8 és este 8 óra között fogadják.
2022. március 29., 16:532022. március 29., 16:53
Korodi Attila, az RMDSZ csíkszeredai városi szervezetének elnöke sajtótájékoztatót tartott kedden a csíkszeredai Magyar Ügyek Házának tevékenységéről. Mint mondta, reggel 8 és este 8 óra között tartanak nyitva, hogy segítséget nyújthassanak a magyar választópolgároknak a levélszavazás eljárásának lebonyolításában, például az azonosító lap kitöltésében.
„Négy évvel ezelőtt ezreknek segítettek a Magyar Ügyek Házának munkatársai és önkéntesei, de mivel változott a szavazási szabály, és most közvetlen a konzulátusra lehet leadni a levélszavazatokat, kevesebben igényelték a segítséget. A választási névjegyzékbe való regisztráláshoz viszont szintén sokaknak segítettek. Ugyanakkor az elmúlt időszakban önkénteseink több ezer csíkszeredai lakost kerestek meg, és a visszajelzések alapján több mint 90 százalékuk élt már a szavazati jogával, ami jó hír” – részletezte Korodi.
Megjegyezte azt is, hogy
„Az elmúlt 12 év bizonyította, hogy a magyar-magyar kapcsolatok teljesen más síkon fejlődnek, és ez nagyon összezárja a nemzetet. A magyar állampolgároknak, így a külhoni magyar állampolgároknak is kötelessége, hogy visszajelzést adjon ezekre a folyamatokra. Csíkszeredában ezt szívesen megteszik az emberek: több ezren szavaztak az elmúlt időszakban és vasárnapig még sokan meg fogják tenni” – húzta alá Korodi.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
1 hozzászólás