
Két év kihagyás után ismét a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház ad otthont az állásbörzének. Archív
Fotó: Karriervásár
Két évig csupán online szervezhették meg az állásbörzét Marosvásárhelyen is, most újra szemtől-szemben találkozhatnak a munkakeresők és a munkáltatók. A „Târgul de Cariere” néven ismert állásbörze marosvásárhelyi kiadásán 35 munkáltató több ezer munkaajánlattal várja az álláskeresőket, vagy azokat, akik váltani szeretnének.
2022. május 09., 14:562022. május 09., 14:56
A „Târgul de Cariere” néven ismert legnagyobb állásbörze-szervező 2006 óta szervez hét városban állásbörzét évente kétszer: ősszel és tavasszal. A május 10-ei, marosvásárhelyi kiadás immár a 31. rendezvényük lesz, amelyet 11 és 19 óra között tartanak a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban.
Amint Orosz Klárától, az állásbörze marketingesétől megtudtuk,
„Négy online kiadás után végre személyesen találkozhat újra az álláskereső és a munkáltató. A járványidőszak alatt voltak online kiadásai a rendezvénynek, de voltak cégek, amelyek nem éltek ezzel a lehetőséggel, hiányolták a személyes találkozás lehetőségét” – mondta el Orosz Klára. Hozzátette: jelenleg 35 munkáltató készül több ezer állásajánlattal.
A külföldi állások iránt érdeklődők sem maradnak ajánlatok nélkül, ugyanis az állásbörzén néhány nemzetközi cég is jelen lesz és több száz lehetőséget kínálnak a külföldi elhelyezkedésre is.
Az eseményre a belépés díjtalan, a jelentkezőknek pedig lehetőségük lesz helyben összeállítani egy önéletrajzot, a CV2GO eJobs-applikációt használva.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!