
Két év kihagyás után ismét a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház ad otthont az állásbörzének. Archív
Fotó: Karriervásár
Két évig csupán online szervezhették meg az állásbörzét Marosvásárhelyen is, most újra szemtől-szemben találkozhatnak a munkakeresők és a munkáltatók. A „Târgul de Cariere” néven ismert állásbörze marosvásárhelyi kiadásán 35 munkáltató több ezer munkaajánlattal várja az álláskeresőket, vagy azokat, akik váltani szeretnének.
2022. május 09., 14:562022. május 09., 14:56
A „Târgul de Cariere” néven ismert legnagyobb állásbörze-szervező 2006 óta szervez hét városban állásbörzét évente kétszer: ősszel és tavasszal. A május 10-ei, marosvásárhelyi kiadás immár a 31. rendezvényük lesz, amelyet 11 és 19 óra között tartanak a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban.
Amint Orosz Klárától, az állásbörze marketingesétől megtudtuk,
„Négy online kiadás után végre személyesen találkozhat újra az álláskereső és a munkáltató. A járványidőszak alatt voltak online kiadásai a rendezvénynek, de voltak cégek, amelyek nem éltek ezzel a lehetőséggel, hiányolták a személyes találkozás lehetőségét” – mondta el Orosz Klára. Hozzátette: jelenleg 35 munkáltató készül több ezer állásajánlattal.
A külföldi állások iránt érdeklődők sem maradnak ajánlatok nélkül, ugyanis az állásbörzén néhány nemzetközi cég is jelen lesz és több száz lehetőséget kínálnak a külföldi elhelyezkedésre is.
Az eseményre a belépés díjtalan, a jelentkezőknek pedig lehetőségük lesz helyben összeállítani egy önéletrajzot, a CV2GO eJobs-applikációt használva.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
szóljon hozzá!