
Fotó: Gergely Imre
Lezárult a közbeszerzési folyamat, kedden aláírták a kivitelezési szerződést, újraindulhat a gyergyócsomafalvi óvoda és napközi építése. Az egykori községháza épülete 2024 őszétől lehet a gyerekek nevelésének otthona.
2023. június 06., 18:442023. június 06., 18:44
Egy gyergyóremetei cég nyerte el a munkálatok kivitelezésére kiírt közbeszerzést, ez végzi el a 7,5 millió lejes összértékű beruházás részeként a régi községháza átépítését, hogy az modern, minden igénynek megfelelő helye legyen a csomafalvi óvodai is napközis csoportoknak. Az erről szóló szerződést kedden írták alá a helyszínen.
Amint Márton László Szilárd, Gyergyócsomafalva polgármestere elmondta, ez a második nekifutás az építkezés során, ugyanis,
Ezt elismerte és vállalta, hogy a hibát kijavítja, de ez nem történt meg és egyéves huzavona után szerződést kellett bontani, az ügyet pedig jogi útra terelte a csomafalvi önkormányzat. Az új terveket már a gyergyószentmiklósi Larix Stúdió tervezőiroda készítette el, és ezután kellett kiírni az új közbeszerzést, ami most zárult le.
Fotó: Gergely Imre
A több mint száz éves épületnek (amiben községháza és több egyéb intézmény is működött az évtizedek alatt, a felújítás első megkezdése előtt óvoda volt itt) megmarad az eredeti arculata, de maga az épület alaposan átalakul, illetve kibővül.
A polgármester elmondta még, hogy ugyan a szükséges önrész rendelkezésre áll a község költségvetésében, (megspórolták az utóbbi években ehhez a pénzt), de bízik benne, hogy találnak más forrásokat is a beruházáshoz.
Fotó: Gergely Imre
Ez azért szükséges, mivel az évek alatt, mióta az európai uniós projektbe belevágtak, az építőanyagárak emelkedése és más felmerült költségek miatt az uniós támogatás csak kisebb részére lenne elég az óvodaépítésnek.
A szerződés aláírásánál jelen volt Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének elnöke is, aki kijelentette, hogy a szervezet támogatásával igyekeznek megoldást találni erre a a problémára úgy, hogy az a csomafalvi közösséget minél kevésbé terhelje.
Fotó: Gergely Imre
Hozzátette: örül, hogy a kivitelezést a remetei Ex-Plus Construct végezheti el, hiszen a cégnek már jelentős tapasztalata van tanintézmények felújítása, illetve építése terén. Többek között ők építették a magyar kormány finanszírozásával megvalósult maroshévízi magyar óvodát is.
Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!