
Fotó: Pinti Attila
A Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet által működtetett idősotthonok mintájára, több épületből álló komplexumként képzeli el Csíkszereda vezetősége a majdani csibai idősotthont.
2024. május 29., 14:222024. május 29., 14:22
2024. május 29., 14:262024. május 29., 14:26
Csibában, az öregotthon építése céljából vásárolt területen tartott sajtótájékoztatót szerdán a csíkszeredai városháza. Korodi Attila csíkszeredai polgármester ismertette a sajtó képviselőivel az öregotthon tervezetét.
Mint kiemelte, a csíkszeredai városháza 2022 óta keres olyan ingatlant, ahol hosszútávon lehet időseknek szánt ellátórendszert fejleszteni. A Gyulafehérvári Caritas által működtetett idősek otthona az a modell, ami mintaként szolgált számukra:
A város célja az, hogy a majdani csibai idősotthon is több ehhez hasonló kis épületből álljon össze az 1,7 hektáros területen.
Ha lesz külső finanszírozási lehetőség, akkor azt megpályázva kezdjük megépíteni, ha nem, akkor saját erőforrásból” – hangsúlyozta Csíkszereda polgármestere.
Fotó: Pinti Attila
A város fontosnak tartja, hogy otthon jellege legyen az épületkomplexumnak, közel a természethez, de a városhoz is. Mint elhangzott, a majdani idősotthon csupán 300 méterrel lesz távolabb a Szent-Kereszt plébániától, mint a csíksomlyói Caritas épülete.
Winkler Gyula európai parlamenti képviselő jelezte: 10 évvel ezelőtt indított el az RMDSZ egy arra vonatkozó kezdeményezést, hogy vizsgálják meg a szociális szolgáltatásokat biztosító szervezetek tevékenységét, azt, hogy milyen problémákkal küzdenek, és hogy miként tudják őket támogatni.
Fotó: Pinti Attila
Ennek eredményeiről ugyan nem beszélt, mindössze azt mondta, nem áll távol tőle az aktuális csibai idősotthon projektje.
Hajdu Gábor csíkszéki parlamenti képviselő három részre tagolta a szerdai sajtótájékoztató témáját: az egyik, hogy az időskori aktivitást támogatni kell. Továbbá fontos szerinte az is, hogy elérhetőek legyenek a kulturális intézmények az idősek számára. A témakör harmadik részeként a bemutatott csibai idősotthon projekt fontosságát hangsúlyozta.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
Érdemi eredmény nélküli, „udvariassági” találkozónak nevezte Constantin Paraschiv szakszervezeti vezető a Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszterrel folytatott keddi egyeztetést.
Hat utca felújítását magába foglaló beruházás kezdődött el Székelykeresztúron – elsőként az Orbán Balázs utcába vezényelték ki a munkagépeket, ahol az aszfalt feltörése zajlik. A cél az, hogy négy helyszínen még idén elvégezzék a korszerűsítést.
Hatvanezer dollárral és kétezer euróval szándékozott elhagyni Romániát a Henri Coandă Nemzetközi Repülőtérről Dohába tartva egy illető, anélkül hogy a pénzösszegeket bejelentette volna a vámnál.
Nicu Ștefănuță európai parlamenti képviselő, az EP alelnöke budapesti találkozót kezdeményezett Magyar Péter miniszterelnökkel, valamint Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszterrel.
Bejelentette Viorel Buruș kedden délután egy Facebook-videóban, hogy kilép az AUR-ból, mert már nem tud azonosulni a párt céljaival és irányvonalával. A hargitai szervezet alapítója ugyanakkor nem tervezi feladni a politizálást.
Megkezdődött a felszíni, légi és víz alatti fenyegetések észlelésére alkalmas védelmi rendszer telepítése a konstancai katonai kikötőben – jelentette be kedden Mihai Panait altengernagy, a haditengerészet vezérkari főnöke.
Elhárították kedd délután azt a meghibásodást, ami miatt Sepsiszentgyörgy belvárosában, továbbá több egészségügyi intézményben is szünetelt a vízszolgáltatás.
Megműtötték a vadászrepülő-baleset pilótáját kedden, a beavatkozás sikeres volt, a pilóta teljes felépülése várható.
3 hozzászólás