
November 15-től indul a hóeltakarítási időszak Csíkszeredában. Archív
Fotó: Pinti Attila
Jobban odafigyelnének a hóeltakarításra, bővítenék a városi buszjáratok sűrűségét, ugyanakkor ingyenesen biztosítanak formanyomtatványokat az éjszakai és hajnali kijáráshoz – többek között ezekről számolt be Csíkszereda új polgármestere.
2020. november 12., 14:042020. november 12., 14:04
2020. november 12., 14:072020. november 12., 14:07
Ettől a héttől kezdve már a városháza online felületén is elérhetővé válnak a koronavírus-járvány körüli számadatok – ismertette Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, hozzátéve, hogy közlik a városra eső pozitív esetszámokat, illetve a megyeszékhely szín szerinti besorolását. „Nem helyettesíteni szeretnénk a megyei bizottság kommunikációját, hanem felelősségteljesen tájékoztatni a városlakókat” – hangsúlyozta Korodi.
Ezek megtalálhatók lesznek az élelmiszerüzletekben, üzemanyagtöltő-állomásoknál, az autóbusz- és vonatállomásnál, plébániákon, esetenként gyógyszertárakban.
Korodi első feladata volt, hogy megváltoztassa azt a korábbi módszertant, miszerint az oktatási intézmények maguk pályázhattak európai uniós pénzekre elektronikai eszközök beszerzése érdekében. „Komplikáltabb pályázási rendszerről beszélünk, nem biztos, hogy minden iskolában megfelelően elő tudják készíteni a dokumentációt. Nem szeretnénk, ha így esne el pénzektől az iskola, így ezt a témát a városvezetés fogja a továbbiakban irányítani” – tudatta. Januárig ugyan nyitva vannak ezek a pályázási lehetőségek, de a néhány hetes lemaradást most be kell hoznia az önkormányzatnak.
„November 15-től indul a hóeltakarítási időszak, amelyet az Eco-Csík Kft. fog ellátni. A város tekintetében ez február 28-ig, míg Hargitafürdő esetében március 15-ig jelent szerződéses viszonyt” – jelezte a városvezető. A polgármester idén kiemeltebb figyelmet kért hóeltakarítás tekintetében a Csiba, Erdőalja és Szécseny övezetekre, mert tudomása szerint azokról a városi területekről több panasz érkezett.
Idén is elérhetővé teszik a városlakók számára a hókotrók helymeghatározás (GPS) alapú nyomkövetését, de
A Csíki-Trans Kft.-vel történt egyeztetések nyomán több városi járat is meghosszabbított útvonalon fog közlekedni. Így a csibai délutáni három órai járat ki fog menni egészen Erdőaljáig, valamint Csobotfalván mindkét járat a település végéig is el fogja szállítani az utasokat. „A téli szezon elindulásával, amennyiben a járványhelyzet engedi és a sípályákat működtetni lehet, meg szeretnénk sokszorozni a Hargitafürdőre tartó járatokat” – fejtette ki.
Szécseny esetében is előrelépés látszik. „Mivel az autóbusz-társaság jármű hiányában nem tudja megszervezni, hogy járatot biztosítson abba az irányba, arra jutottunk, hogy besegítünk egy használt autóbusz beszerzésében”. Kérdésünkre, miszerint belátható időn belül sor kerülhet-e a vásárlásra, illetve a járat elindítására, Korodi arról biztosított, hogy valószínűleg a tél közepéig meg fog mindez valósulni.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
2 hozzászólás