
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Előzetes letartóztatásba helyeztek a Kovászna megyei rendőrök négy személyt, akik betörtek egy kézdivásárhelyi lakásba. A gyanú szerint korábban több lopást követtek el Brassó, Prahova és Kovászna megye területén.
2017. május 13., 17:022017. május 13., 17:02
2017. május 13., 22:192017. május 13., 22:19
A rendőrséget az 112-es segélyhívó számon egy kézdivásárhelyi lakástulajdonos értesítette, hogy
A rendőrség kiderítette, hogy az elkövetők egy Szilágy megyei rendszámú, szürke autón hagyták el a helyszínt. Rövid időn belül a Brassó megyei Farkasvágó településen azonosították a járművet.
Az autóban négy személy volt, mindannyian Brassó megyei illetőségűek. A rendőrség több olyan tárgyat is talált, amelyek alkalmasak lehetnek lakások feltörésére.
– tájékoztata az Agerpres hírügynökséget a Kovászna megyei rendőr-főkapitányság. A négy gyanúsított ellen előzetes letartóztatási parancsot adott ki a bíróság.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
szóljon hozzá!