
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elhagyta a tett helyszínét az a sofőr, aki három parkoló autót is megrongált gépkocsijával Csíkszeredában pénteken délután, ráadásul miután a hatóságiak a nyomára akadtak, az is kiderült, hogy ittas volt – adja hírül közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. december 05., 13:312022. december 05., 13:31
2022. december 05., 14:412022. december 05., 14:41
Három parkoló autót rongált meg egy sofőr, miközben gépjárművével Csíkszereda egyik utcájában haladt pénteken fél három körül, majd elhagyta a helyszínt. A tettest egy 42 éves gyimesközéploki férfi személyében azonosította a rendőrség, akiknek körülbelül két óra alatt sikerült a nyomára akadniuk.
Mint a rendőrségi tájékoztatásból kiderült, a férfit ittas állapotban találták, leheletében 1,35 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda.
Az ügyben ittas vezetés miatt indult eljárás.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!