
Fotó: Szentegyházi tűzoltók
Három autó ütközött össze, és ezeken kívül egy a sáncba csúszott Homoródfürdőn hétfőn reggel, ahol üzemanyag folyt ki az útra – tudtuk meg a szentegyházi önkéntes tűzoltóktól. Komolyabb személyi sérülés nem történt a balesetben.
2019. október 07., 11:002019. október 07., 11:00
Reggel fél kilenckor értesítették a szentegyházi önkéntes tűzoltókat, hogy több autó ütközött össze Homoródfürdőn – mondta el lapunknak Balázs Pál, az egység vezetője.
Fotó: Szentegyházi tűzoltók
A helyszínen azt tapasztalták, hogy az egyik kanyarban megcsúszott autójával egy sofőr, amely elvesztve irányítását a járműve felett, a védőkorlátnak ütközött. Az őt követő két autós már nem tudott idejében megállni, így egymásnak ütköztek. Kisebb kocsisor alakult ki mögöttük, és fékezés közben egy újabb jármű csúszott meg az úton, amely a sáncba sodródott.
Fotó: Szentegyházi tűzoltók
Balázs Pál rámutatott, az út vizes volt, ráadásul valahonnan nagyobb mennyiségű üzemanyag folyt rá – vélhetően ez okozta a balesetet, amelyben nem történt komolyabb személyi sérülés. Már felszabadították az utat, így haladhat a forgalom.
Fotó: Szentegyházi tűzoltók
Fotó: Szentegyházi tűzoltók
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerdán megvitatta az Egyesült Államoknak azt a kérését, hogy ideiglenesen katonai erőket és felszereléseket telepítsen Romániába a közel-keleti válsággal összefüggésben.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
szóljon hozzá!