
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Három személy megsérült, miután több autó és egy tartálykocsi összeütközött Kovászna megyei Szitabodza település térségében hétfő délelőtt – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. április 29., 10:182024. április 29., 10:18
2024. április 29., 19:582024. április 29., 19:58
Három gépjármű és egy tartálykocsi rongálódott meg a 10-es országúton történt balesetben, Bodzaforduló és Bodzakraszna települések között. Hárman megsérültek, őket a helyszínen egészségügyi ellátásban részesítették.
A mentés idején a hatóságiak irányításával egy sávon halad az autós forgalom.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A rendőrség közlemény szerint egy 19 éves fiatal a 10-es országúton haladt Brassó irányából Szitabodza felé 8 óra körül, amikor frontálisan ütközött egy szemből érkező autóval,
A baleset következtében a 19 éves, valamint két másik sofőr is orvosi ellátásban részesült, és további kivizsgálásra kórházba szállították őket. A járművezetők nem fogyasztottak alkoholt az esetet megelőzően. A közúti baleset körülményének tisztázása érdekében folytatódik a nyomozás.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
Látványos kísérlettel mutatták be a Hargita megyei hegyi csendőrök, hogy milyen gyorsan fagy meg a víz mínusz 17 Celsius-fokban.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
szóljon hozzá!