
Elkezdődött az aláírásgyűjtés, az elöljárók is aláírták az íveket
Fotó: Gergely Imre
Elkezdte az RMDSZ Gyergyószéken is az államelnöki és parlamenti választáson való induláshoz szükséges aláírások gyűjtését. Gyergyószentmiklóson háromezer, a térségben tízezer aláírást tűztek ki célul.
2024. szeptember 17., 14:132024. szeptember 17., 14:13
Jövő hét végéig számos aláírásgyűjtő standhoz várják a polgárokat az RMDSZ önkéntesei Gyergyószentmiklóson és a környékbeli településeken is, addig szeretnék elérni azt a számot, amivel Gyergyószék hozzájárul ahhoz, hogy az RMDSZ államelnök-jelöltje, Kelemen Hunor, valamint a szenátor- és képviselőjelöltek a szükséges formaságoknak megfelelve elindulhassanak a közelgő választásokon.
A téma kapcsán tartott keddi sajtótájékoztatón Barti Tihamér, a területi szervezet elnöke rámutatott, hogy ugyan jelenleg nincs reális esély arra, hogy egy magyar jelölt Romániában államelnöki választást nyerjen, de
Szintén fontos szerinte, hogy a december 1-jén sorra kerülő parlamenti választáson is megmutassa az erejét az erdélyi magyarság. A sajtótájékoztató alkalmával írta alá az íveket Nagy Zoltán – aki hamarosan hivatalba lép Gyergyószentmiklós megválasztott polgármestereként – és Csergő Tibor jelenlegi polgármester is.
„Összezárva, együtt kell fellépni, hogy olyan embereket küldjünk az országos politikába, akik képesek lesznek arra, hogy szövetségesként helyi projektjeinket, közösségi szándékainkat támogatni tudják. Ahhoz, hogy kérni tudjunk később, most mi kell a támogatásunkat adjuk” – fogalmazott Nagy Zoltán.
Csergő Tibor pedig a következőket hangsúlyozta: „Kisebbségi létünkben nemcsak állampolgári kötelesség, hanem nemzet iránti elköteleződés is az, hogy támogatjuk a politikai választottjainkat, hiszen a jövőt tekintve, ahhoz hogy Székelyföldön, Erdélyben a magyarságnak jövőképe lehessen, fontos, hogy a parlamenti és államelnöki választáson a magyarság támogassa a jelöltjeit, és politikai erőt tudjon felmutatni”.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
szóljon hozzá!