
Balázs Katalin és Keresztes Zoltán plébános, a Belső Iránytű szervezőcsapatának tagjai.
Fotó: Barabás Orsolya
Tíz éve született meg a gyergyószentmiklósi Szent István egyházközségben a Belső Iránytű előadás-sorozat ötlete. Azóta kisebb-nagyobb szünetekkel tartottak rendezvényeket, összesen 81 előadáson vehettek részt az érdeklődők. Pénteken este ünnepelni, emlékezni és jövőbe tekinteni hívnak mindenkit a szervezők.
2022. november 23., 22:072022. november 23., 22:07
Czikó László plébános álmodta meg tíz évvel ezelőtt a Belső Iránytű előadás-sorozatot, amit azóta is töretlen érdeklődés övez. Az egy évtized alatt összesen 81 előadás volt a Szent István plébánián, a koronavírus-járvány miatt 2020-ban és 2021-ben csak egy-egy programot szerveztek.
„Azt gondolom, hogy egy tízéves rendezvény megérdemli, hogy visszatekintsünk, főként, mert nagyon sok jó előadás volt. Visszanézünk ezekre, hogy fejlődtünk, és ünnepelünk is, mert a 10 év azt mutatja, hogy amit elkezdtek egy évtizede, annak volt értelme” – hangsúlyozta Keresztes Zoltán, a Szent István-templom plébánosa, aki elmondta, hogy a kezdetekről az ötletgazda, Czikó László fog beszélni, aki jelenleg búzásbesenyői plébános.
– részletezte Keresztes Zoltán.
A tervek szerint továbbra is lesz Belső Iránytű, havonta egyszer, de nemcsak egy meghívottal, hanem több érintettel járnak majd körül egy-egy témát beszélgetés keretében – ismertette Balázs Katalin, a jelenlegi szervezőcsapat tagja, aki szerint újranyitásra van szükség a gyergyóiak részéről, mert azt tapasztalják, hogy sokan a járványt követően is bezárkóznak otthonaikba. „Tegyék le a félelmeiket, jöjjenek, töltekezzenek, tanuljanak meg újra remélni, bízni, hogy lehet jobb is” – hangsúlyozta.
A tízéves születésnapi ünnepséget november 25-én, pénteken 19 órától tartják az érdeklődők számának függvényében vagy a Szent István-plébánián vagy pedig a Szent István római katolikus templomban. Az esemény meghívottja Czikó László plébános, a Belső Iránytű megálmodója, Bartos Károly, az egyházközség egykori plébánosa, Keresztes Zoltán plébános, Huszár Csilla és Balázs Katalin, a jelenlegi szervezőcsapat, valamint szeretnék, ha a korábbi előadók közül is minél többen részt vennének.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
szóljon hozzá!