
Száz darab háromrétegű egészségügyi maszkot kapnak a háziorvosok. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Összesen 15 300 három rétegű egészségügyi szájmaszkot oszt szét a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár a megyében praktizáló háziorvosok között, akik egyenként 100–100 maszkot kapnak.
2020. április 14., 22:072020. április 14., 22:07
2020. április 14., 22:072020. április 14., 22:07
Kedden már megkezdte a megyei egészségbiztosítási pénztár a védőeszközök szétosztását, térségenként csoportosítva kiszállítják egy-egy orvosi rendelőbe a maszkokat, ahonnan majd elviszik azokat a közeli településeken dolgozó háziorvosok – tudtuk meg Duda Tihamértől.
A Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár vezérigazgatója elmondta, a megyében összesen 153 háziorvos praktizál, őket már értesítették arról, hogy hol vehetik át a védőeszközöket. A 15 300 egészségügyi maszk része annak a 4,15 millió darabos készletnek, amelyet az eMAG internetes áruházat működtető SC Dante International Rt. adományozott az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőségnek (IGSU) a nélkülözhetetlen állami struktúrák személyzetének a védelme érdekében. A készletből az ország összes háziorvosa kap maszkokat.
Amint azt a Raed Arafat belügyi államtitkár, az országos katasztrófavédelmi főigazgatóság vezetője által kiadott rendelet meghatározza, a maszkokat az IGSU átadta az egészségbiztosítási pénztáraknak, utóbbiak gondoskodnak azok kiszállításáról. A többmilliós készletből a járóbeteg-rendelőkben dolgozó szakorvosok is fognak kapni, de erről ennél többet egyelőre a megyei egészségbiztosítási pénztárnál sem tudnak, a kiutalás részleteiről a napokban várható újabb döntés.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!