
Fotó: Pinti Attila
Tizenöt új koronavírus-fertőzést mutattak ki az elmúlt 24 órában Kovászna megyében, ebben az időszakban 170 tesztmintát dolgoztak fel, és 46 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak.
2021. január 05., 18:382021. január 05., 18:38
Egy koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás is bekerült a nyilvántartásba, a 79 éves baróti férfi otthonában hunyt el, pozitív teszteredménye és társbetegségei voltak: cukorbetegség és ennek következményeként kialakult veseelégtelenség.
A prefektúra tájékoztatása szerint jelenleg 105 személy intézményes karanténban van kórházakban, további 332 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést, mert fennáll a fertőzés gyanúja. Az ellenőrzések során 53 személyt megbírságoltak, vagy figyelmeztetésben részesítettek, mert nem viselték a védőmaszkot, a pénzbírságok összértéke 8250 lej. További négy személyt összesen kétezer lejre bírságoltak, mert nem tartották be az éjszakai kijárási tilalmat.
Kovászna megyében a járvány kitörése óta összesen 5071 esetben mutatták ki a koronavírus-fertőzést, 4654 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak, 157 koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset történt. A hétfői adatok szerint Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,72 ezrelék, enyhe csökkenő tendenciát mutat. Két településen –Aldobolyban és Gidófalván – az incidencia átlépi a 3 ezreléket, tizenegy településen van 1,5-3 ezrelék között, 28 településen 1,5 ezrelék alatt, és nyolcvannégy településen nem mutattak ki egyetlen koronavírus-fertőzést sem.
Kelemen Hunor szerint egy életképes alternatívát is fel kellene mutatniuk azoknak, akik meg akarják buktatni a kormányt.
A felszerelt sótalanító berendezések folyamatosan működnek, hiszen a Kis-Küküllő vize most is több sót tartalmaz, mint kellene. Az Aquaserv igazgatója a Székelyhonnak elmondta, hogy fel vannak készülve a Korond-patak esetleges áradására.
A Hargita Megyei Törvényszék első fokon húsz év letöltendő szabadságvesztésre ítélte P. Zoltánt, aki a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly elkövetett emberölés miatt került a vádlottak padjára. Az ítélet nem jogerős.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy Zakariás Zoltán képviselő kétszer is az RMDSZ támogatásával jutott be a parlamentbe, most pedig „gondolt egyet”, és most független akar lenni.
Az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke, Dumitru Chisăliță szerint a következő napokban 9,4-9,6 lejre emelkedhet a gázolaj literenkénti ára.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nem véletlen, hogy a kormányválság „éppen most robban ki, amikor a katonák, rendőrök, titkosszolgálatok előjogai kerülnének terítékre”. A Bolojan-kormányról május 5-én szavaznak a parlamentben.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke, Ciprian Ciucu szerint Romániában nincs törésvonal az európai elkötelezettségű erők táborában, hanem egy privilégiumait őrző „korrupt rendszer” és egy reformpárti irányzat áll szemben egymással.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerdán bejelentette, hogy valamennyi államtitkári, államtitkárhelyettesi, prefektusi és alprefektusi tisztséget betöltő politikusa benyújtotta lemondását – írja az Agerpres.
Oroszország újabb dróntámadást hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Izmail térségében, a Tulcea megyei folyami határ közelében, szerdára virradóra.
A hét végén várhatóan közvitára bocsátja a kormány az egységes közalkalmazotti bértörvény új tervezetét, ha sikerül politikai megállapodásra jutni – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!