
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt 24 órában 15 új koronavírus-fertőzést mutattak ki Háromszéken, ebben az időszakban 227 tesztet végeztek, 207 aktív esetet tartanak nyilván, tájékoztat csütörtökön a prefektúra.
2021. május 13., 17:222021. május 13., 17:22
A Kovászna megyei 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,91 ezrelékre csökkent a szerdai 0,95 ezrelékről. Sepsiszentgyörgyön 1,27 ezrelék az incidencia. Vargyason a mutató meghaladja a 4 ezreléket, Sepsibükszádon, Árkoson, Maksán, Kézdialmáson, Ilyefalván, Gidódalván, Rétyen, Mikóújfaluban és Kőröspatakon 1,5 ezrelék felett, de 3 alatt van a mutató. Hét településen csütörtökön nem volt hivatalosan nyilvántartott koronavírus-fertőzött. A járványügyi óvintézkedések be nem tartása miatt 20 bírságot róttak ki, összesen 12 750 lej értékben. Az oltásközpontokban eddig 53 862 személyt immunizáltak.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
szóljon hozzá!