
A fertőző betegségek és tüdőgyógyászati kórházi osztáyokat Csíksomlyóról kell elköltöztetni
Fotó: Sándor Csilla
Noha tizenöt szakorvos és tizenhét rezidens kezdett el dolgozni idén a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, vannak még szakemberhiánnyal küszködő osztályok, ezek az onkológiai és a sürgősségi osztály. Jövő évben számos nagyszabású beruházás veheti kezdetét vagy épp folytatódhat az intézménynél.
2017. december 12., 14:382017. december 12., 14:38
Demeter Ferenc kórházmenedzser érdeklődésünkre kifejtette,
Közülük heten ügyeletet is vállalnak – jegyezte meg. Elmondta, a szakorvosok mellett tizenhét rezidens is elkezdett dolgozni a kórháznál ebben az esztendőben. Ugyanakkor,
Közülük négyen – az újszülött osztályról, belgyógyászatról, sebészetről, és bőrgyógyászatról – nyugdíjba vonultak, két rezidens kérésre távozott.
Többen jöttek, de még szükség van orvosokra a kórházban. Javuló a helyzet
Fotó: Gecse Noémi
„Az utóbbi években megpróbáltunk megfelelő szakmai és szociális körülményeket teremteni a kórházban Hargita Megye Tanácsával egyetemben, amelyek csábítóak az orvosok számára. Elmondhatom, hogy ennek megvan az eredménye, hiszen
Ugyanakkor, az orvosok fizetései is elértek egy elfogadható szintet idehaza” – vázolta Demeter. Hozzátette, jelenleg csak két osztályon küszködnek szakemberhiánnyal, az egyik az onkológia, a másik a sürgősségi osztály, ahová elkelne még néhány orvos. Ez pedig jelentős javulás az előző évekhez képest.
A menedzsert a kórházat érintő jövő évi tervekről is kérdeztük. Közölte, több nagyobb szabású projekt is elkezdődhet 2018-ban. Ezek a megyei önkormányzat közreműködésének köszönhetően valósulhatnak meg – tartotta fontosnak kihangsúlyozni. Például,
A tervek szerint befejezik a kórház C épületének felújítását is. Mint ismeretes, a megyei tanács ügykezelésébe tartozó intézményben ez a beruházás 2012 májusában kezdődött el. Ugyanakkor a kórház szomszédságában,
– zárta Demeter.
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
szóljon hozzá!