
A fertőző betegségek és tüdőgyógyászati kórházi osztáyokat Csíksomlyóról kell elköltöztetni
Fotó: Sándor Csilla
Noha tizenöt szakorvos és tizenhét rezidens kezdett el dolgozni idén a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, vannak még szakemberhiánnyal küszködő osztályok, ezek az onkológiai és a sürgősségi osztály. Jövő évben számos nagyszabású beruházás veheti kezdetét vagy épp folytatódhat az intézménynél.
2017. december 12., 14:382017. december 12., 14:38
Demeter Ferenc kórházmenedzser érdeklődésünkre kifejtette,
Közülük heten ügyeletet is vállalnak – jegyezte meg. Elmondta, a szakorvosok mellett tizenhét rezidens is elkezdett dolgozni a kórháznál ebben az esztendőben. Ugyanakkor,
Közülük négyen – az újszülött osztályról, belgyógyászatról, sebészetről, és bőrgyógyászatról – nyugdíjba vonultak, két rezidens kérésre távozott.
Többen jöttek, de még szükség van orvosokra a kórházban. Javuló a helyzet
Fotó: Gecse Noémi
„Az utóbbi években megpróbáltunk megfelelő szakmai és szociális körülményeket teremteni a kórházban Hargita Megye Tanácsával egyetemben, amelyek csábítóak az orvosok számára. Elmondhatom, hogy ennek megvan az eredménye, hiszen
Ugyanakkor, az orvosok fizetései is elértek egy elfogadható szintet idehaza” – vázolta Demeter. Hozzátette, jelenleg csak két osztályon küszködnek szakemberhiánnyal, az egyik az onkológia, a másik a sürgősségi osztály, ahová elkelne még néhány orvos. Ez pedig jelentős javulás az előző évekhez képest.
A menedzsert a kórházat érintő jövő évi tervekről is kérdeztük. Közölte, több nagyobb szabású projekt is elkezdődhet 2018-ban. Ezek a megyei önkormányzat közreműködésének köszönhetően valósulhatnak meg – tartotta fontosnak kihangsúlyozni. Például,
A tervek szerint befejezik a kórház C épületének felújítását is. Mint ismeretes, a megyei tanács ügykezelésébe tartozó intézményben ez a beruházás 2012 májusában kezdődött el. Ugyanakkor a kórház szomszédságában,
– zárta Demeter.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!