
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Jövő évben 15 hivatalos munkaszüneti nap lesz Romániában, amelyek közül három – újév napja, húsvétvasárnap és pünkösdvasárnap – esik hétvégére.
2022. december 29., 09:242022. december 29., 09:24
2022. december 29., 09:312022. december 29., 09:31
A következő munkaszüneti napok lesznek 2023-ban:
január 1. és 2. – az új év első és második napja (vasárnap és hétfő);
január 24. – a román fejedelemségek egyesülésének napja (kedd);
április 14. – ortodox nagypéntek;
április 16. és 17. – az ortodox húsvét első és második napja (vasárnap és hétfő);
május 1. – a munka ünnepe (hétfő);
június 1. – gyermeknap (csütörtök);
június 4. és 5. – az ortodox pünkösd első és második napja (vasárnap és hétfő);
augusztus 15. – Nagyboldogasszony napja (kedd);
november 30. – Szent András napja (csütörtök);
december 1. – Románia nemzeti ünnepe (péntek);
december 25. és 26. – karácsony első és második napja (hétfő és kedd).
A kormány szerdai döntése értelmében ugyanakkor a közszférában dolgozók számára
A kormányhatározat arról is rendelkezik, hogy a három szabadnappal kieső munkaidőt be kell pótolni február 28-ig, június 30-ig, illetve augusztus 31-ig – ismerteti az Agerpres.
Kijött az első előzetes a Warner-nél készülő Harry Potter-sorozathoz, ami J. K. Rowling világhírű varázslótanoncos regényeit dolgozza fel újra, a 2000-es években készült filmek után.
Székelyföld-szerte számos ponton nyújtanak segítséget a levélszavazatok pontos kitöltésében és annak leadásában. Összegyűjtöttük, a székelyföldi városokban hol adhatja le szavazatát, hogy időben célba érjen.
Negyven férőhelyes, konyhával és egészségügyi helyiséggel is rendelkező bölcsődét adtak át a közösségnek szerdán délután Korondon. A felszólalók a „legkisebbek” biztonságos nevelésének fontosságát hangsúlyozták, ami a megmaradásunk alapja.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) kézzelfogható eredményeket ért el az adócsalás elleni küzdelemben és a költségvetési tartozások behajtásában, amit az áfabevételek 12,9 százalékos növekedése is jelez – jelentette ki a pénzügyminiszter.
Az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségirendelet-tervezet nem a lakosságot, hanem a válságon nyerészkedő gazdasági szereplőket védi – állapította meg szerdai közleményében az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kelemen Hunor szerint nincs alternatívája a PSD, PNL, USR, RMDSZ és a nemzeti kisebbségek alkotta jelenlegi kormánykoalíciónak.
Sorin Grindeanu, a képviselőház elnöke szerdán kijelentette, hogy a kormánynak mielőbb mérsékelnie kell az üzemanyagár-emelkedés hatásait.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy jövő héten közvitára bocsátják a kórházi alkalmazottak munkaidejének megszervezését szabályozó miniszteri rendelet módosítását.
Tíz lej fölé emelkedett szinte minden kútnál a gázolaj literenként ára szerdán, ennek apropóján lapoztuk fel a fotóarchívumunkat, hogy milyen árak kerülnek elő a múltból.
A szakszervezetek szerint a kormány csak „mímeli” a társadalmi partnerekkel való konzultációt az energiaválság ügyében, ezért nem vesznek részt a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács szerdára meghirdetett ülésén.
szóljon hozzá!