
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Az utóbbi huszonnégy órában Maros megyében 18 új esettel nőtt az igazoltan koronavírussal fertőzött személyek száma. A Maros megyei prefektúra tájékoztatása szerint a járvány kezdete óta 936 fertőzéses esetet vettek nyilvántartásba.
2020. július 28., 16:282020. július 28., 16:28
2020. július 28., 16:312020. július 28., 16:31
A kórházat 778 páciens hagyta el, közülük az a 144 is, aki tünetmentes volt, és vállalta az otthoni elkülönítést. További 75 személy koronavírus-fertőzés gyanújával várja a kórházban a tesztelés eredményeit. Eddig Maros megyében 75 koronavírussal fertőzött személy hunyt el.
A héten folytatódik a járvánnyal kapcsolatos egészségügyi előírások betartásának ellenőrzése Maros megyében. Hétfőn 357 személyt igazoltattak, továbbá 168 céget és 75 tömegközlekedési járművet ellenőriztek a rendőrök. A maszk hiánya, valamint helytelen viselése és más szabályok megszegése miatt összesen 6000 lejre bírságoltak – tájékoztatott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ismét megugrott a fertőzöttek száma Hargita megyében, ahol húsz új esetet igazoltak az elmúlt 24 órában. Ezzel újból megközelítette a százat a kórházban ápolt vagy megfigyelt személyek száma.

1151 új koronavírus-fertőzést regisztráltak az elmúlt 24 órában a Stratégiai Kommunikációs Csoport adatai szerint. A koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma 33-mal 2239-ra nőtt.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
szóljon hozzá!