
Sok helyen tele vannak a kukák, Vásárhelyen és vidéken is
Fotó: Haáz Vince
Egy hónapja nincs szemételszállítási szerződése Marosvásárhelynek, illetve tizennyolc más településnek, és bár voltak rendhagyó megoldások, a háztartási hulladék összegyűjtésének, valamint elszállításának kérdése még mindig nagy gondot okoz. A helyzet megoldásáért felelős Ecolect Maros Fejlesztési Társulás szakemberei a harmadik felhívásra beérkezett ajánlatokat értékelik, remélhetőleg ezúttal szerződést is kötnek.
2023. május 05., 15:452023. május 05., 15:45
2023. május 05., 15:462023. május 05., 15:46
Az Ecolect vezetője, Tóth Andrea a Székelyhonnak elmondta, csütörtökön bontották ki és kezdték el megvizsgálni a harmadik felkérésre beérkezett ajánlatokat. Mint korábban beszámoltunk róla, az ajánlatok több száz oldalasak, alaposan át kell tanulmányozni, pontosításokat, kiegészítéseket is lehet kérni. Ez történik pénteken és a jövő hét elején, hogy – remélhetőleg – minél hamarabb sor kerüljön a szerződéskötésre.
Jó hír, hogy több ajánlat érkezett be. Mint ismert, az első felhívásra senki nem jelentkezett, a másodikra pedig csak egy cég, ám azzal sem sikerült szerződést kötni. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy
Nem csoda, hogy most több ajánlat érkezett. Megkérdeztük, hogy pontosan hány, de erre nem kaptunk választ. Mint ahogy arra a kérdésünkre sem, hogy mikorra várható a döntés, illetve az azt követő szerződéskötés.
Egyszeri szerződések alapján gyűjtik össze a háztartási hulladékot, de csak a megrendelt mennyiségig
Fotó: Haáz Vince
A szolgáltató nélkül maradt önkormányzatok, a törvény adta lehetőséget kihasználva, egyszeri szerződéseket kötöttek a szolgáltatókkal, hogy a több napig, hétig felfelhalmozott szemetet elszállítsák. Így tettek Marosvásárhelyen is. Soós Zoltán polgármester kérdésünkre elmondta, mivel a korábban megkötött, egyszeri szerződés alapján a megbízott cég nem szedte össze az egyezségben szereplő 2300 tonna szemetet,
Az elmúlt egy hónapban Maroskeresztúron kéthetente, egyszeri szerződések alapján szedték össze a hulladékot a lakosság és a községvezetés nagy bosszúságára.
Mint Kovács Edit polgármester lapunknak elmondta,
hogy nem helyi szinten, hanem az Ecolectnél döntenek, és ott kell szerződést kötniük. Kéthetente 60 tonna szemét összegyűjtésére és elszállítására kötöttek szerződést, ami egyelőre elegendőnek bizonyult. A héten, május elsején és másodikán ürítették ki a kukákat, de mivel nem gyűlt össze a megrendelt mennyiség, jövő héten kedden és szerdán is begyűjtik. Aztán remélik, hogy megoldódik a szolgáltató kérdése.
Most újra kell mindent kezdeni, biztatni, sőt kötelezni kell a lakosságot, hogy válogassa külön a hulladékot” – panaszolta a polgármester, bízva abban, hogy sikerülni fog, hiszen korábban Maroskeresztúr élen járt a szelektív hulladékgyűjtésben.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ 2026. október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint márciusban 11 928 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 30-cal többnek, mint előző hónapban.
Szombaton is tovább drágult az üzemanyag, egyre kevesebb azon töltőállomások száma, ahol még lehet benzint tankolni 9 lej alatt.
Akár mínusz 8 Celsius-fokig is süllyedhet a hőmérséklet vasárnapra virradóra Hargita megye magasabban fekvő pontjain és a hegyközi medencékben. Jövő héttől azonban már érkezik a felmelgedés.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni péntek éjjeli orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott szombat reggel a védelmi minisztérium.
350,7 millió eurót sikeresen felszabadított az uniós helyreállítási források harmadik részletének befagyasztott részéből, ugyanakkor 458,7 millió eurót végleg elveszít a korábbi években késve, hiányosan vagy hibásan végrehajtott reformok miatt.
szóljon hozzá!