
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Összesen 19 alkalommal jelentették medvék jelenlétét lakott területekről vagy azok közeléből az elmúlt héten Hargita megyében – közölte a csendőrség. Éves szinten lassan a 300-at is eléri ez a szám.
2023. augusztus 28., 14:302023. augusztus 28., 14:30
2023. augusztus 28., 14:312023. augusztus 28., 14:31
Borszéken, Csíkjenőfalván, Balánbányán, Gyergyószentmiklóson, Parajdon, Borzonton, Zeteváralján, Nagysolymoson, Csíkszeredában, Gyergyócsomafalván, Székelyudvarhelyen, Gyergyóvárhegyen, Maroshévízen és Csíkszentléleken észlelték medvék jelenlétét az elmúlt héten – derül ki a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség közleményéből. Mint írják,
először hétfőn este kellett elkergetniük egy nagyvadat egy gyergyószentmiklósi portáról.
Szombaton délelőtt Csíkszentléleken kellett hasonlóan eljárni egy kukoricaföldön megjelent medve esetében.
Vasárnap este tíz óra után nem sokkal egy máréfalvi utcában jelent meg több medve, amelyeket szintén sikerült elűzni az erdőbe.
A csendőrök közleménye szerint idén eddig 270 esetben tárcsázták a 112-es segélyhívószámot, hogy medvéket jelentsenek a lakott területeken vagy azok közelében.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
szóljon hozzá!