
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében 0.61 ezrelék a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató, csütörtökön 19 új esetet regisztráltak, tájékoztat a prefektúra. Egy koronavírus-fertőzéshez köthető haláleset került be a nyilvántartásba.
2021. december 16., 18:102021. december 16., 18:10
Jelenleg a megyében 137 aktív eset van. Az ezer főre vetített incidencia csak Kommandón, ahol három fertőzöttet regisztráltak, haladja meg a 3 ezreléket (3,13). Huszonnégy közigazgatási egységben az incidencia 3 ezreléknél alacsonyabb, a többi közigazgatási egységben egyetlen Sars-CoV-2-vel fertőzött személyt sem regisztrálnak.
Az elmúlt 24 órában összesen 260 adag oltást használtak fel: 28 személy kapta meg az első, 83 a második, 118 pedig a harmadik adagot. Ugyanakkor 31 személy az egydózisú Johnson&Johnson vakcinát vette fel.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!