
Elkezdődött a harmadik oltással történő immunizálás. Hargita megyében egyelőre alacsony az érdeklődés
Fotó: Erdély Bálint Előd
A harmadik oltás iránti igények, illetve az ezzel kapcsolatos várakozások alapján néhány Hargita megyei oltásközpontban rövidebb munkaprogrammal kezdték meg az immunizálást kedden. Fennakadások nélkül indult az emlékeztető oltások beadása. A megyei egészségügyi szakhatóság vezetője szerint más megyékhez képest Hargita megyében érezhetően lassabban reagál a lakosság a lehetőségre.
2021. szeptember 29., 10:232021. szeptember 29., 10:23
2021. szeptember 29., 15:582021. szeptember 29., 15:58
Tizenkét lakossági, illetve három kórházi oltásközpontban kezdődött el a harmadik oltással történő immunizálás Hargita megyében kedden. Amint arról Tar Gyöngyi tájékoztatta lapunkat,
Aki korábban AstraZenecát kapott, az választhat a Pfizer és a Moderna közül. Azok esetében,
– magyarázta Tar Gyöngyi. Az oltóközpontok működését illetően elmondta,
Az oltásplatform adatai alapján összesen mintegy tízezer szabad hely van a Hargita megyei oltásközpontokban
Fotó: Erdély Bálint Előd
Székelyudvarhelyen a városvezetés nem nyitja meg a mozi épületében korábban létrehozott oltásközpontot – Tar Gyöngyi úgy értesült, hogy ott valamilyen más tevékenység kezdődött el –, így
Itt a hét minden napján 9 és 17 óra között fogadják az oltakozókat, a központ kapacitását megnövelték, ugyanis itt folytatja tevékenységét a moziban korábban felállított oltásközpont személyzete is – tájékoztatott Tar Gyöngyi.
A borszéki oltásközpont 14 és 20 óra között működik minden nap, a balánybányai pedig hétfőtől péntekig 9 és 18 óra között. Csíkszeredában mindhárom oltásközpont 8-tól 20 óráig tartó munkaprogrammal üzemel, akárcsak a megye többi központja, a felsoroltak kivételével.
Megkezdte tevékenységét a három Hargita megyei kórházi oltásközpont is, azokban viszont csak az egészségügyi személyzetet immunizálják.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha előjegyzés nélkül is mindenhol fogadják az oltásra jelentkezőket, Tar Gyöngyi
Ez azért is ajánlott, mert így fenntartják számára a vakcinadózist, tehát előnyt élveznek az előjegyzés nélkül érkezőkkel szemben. „De nem szeretnénk senkit elutasítani, az a cél, hogy minél zökkenőmentesebben és egyszerűbben megkapja a harmadik oltást mindenki, aki odament” – hangsúlyozta.
A vaccinare-covid.gov.ro címen elérhető országos oltásplatformon már hétfőtől működik az előjegyzés, Csíkszeredában aznap már be is teltek a keddi helyek, de a következő napokra nagyjából minden központban lehet találni szabad időpontokat.
Hargita megyében láthatóan és jellemzően lassabban reagál a lakosság ezekre a lehetőségekre – osztotta meg tapasztalatait a megyei népegészségügyi igazgatóság vezetője. Ezzel szemben például a szomszédos Maros megye központjában, Marosvásárhelyen beteltek a helyek, egy ismerőse már csak Marosszentgyörgyön kapott szabad időpontot októberre – hasonlította össze az oltás iránti igényeket Tar Gyöngyi a két székelyföldi megyében.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!