
A tavasz beköszöntével egyre több a törvénytelen tarlóégetés. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kevesebb mint egy óra alatt két helyszínre is riasztották a csíkszeredai tűzoltókat kedd este: Csíkrákos közelében több mint tizenegy, a csíkszeredai vasútállomás mellett pedig mintegy fél hektárnyi területet perzseltek fel a lángok.
2017. március 29., 17:032017. március 29., 17:03
2017. március 29., 17:152017. március 29., 17:15
Március elseje óta már 33 alkalommal kellett közbelépniük a tűzoltóknak a felügyelet nélkül hagyott, engedélyezetlen tarlótüzek miatt,
– számol be a Hargita megyei tűzoltóság.
Kedd este először Csíkrákosra vonult ki öt csíkszeredai tűzoltó, ahol a helyi önkéntes alakulat tizennégy tagjával közösen fékezték meg a település határában a lángokat.
A rákosi riasztás után negyven perccel a csíkszeredai vasútállomás és a Baromtér utca közötti részen kigyulladt száraz aljnövényzet oltásához hívták a tűzoltókat – ott megközelítőleg ötszáz négyzetméternyi terület vált feketévé.
A tűzoltóság közleménye felhívja mindazok figyelmét, akik „gyufás kaszálással” végzik a mezőgazdasági területek tavaszi tisztítását, hogy az illetékes polgármesteri hivatal, illetve a környezetvédelmi ügynökség engedélye és a kötelező tűzvédelmi előírások betartása nélkül gyújtott és felügyelet nélkül hagyott tüzek miatt
A tarlóégető gazdák azt is kockáztatják, hogy megvonják tőlük a területalapú támogatást.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
szóljon hozzá!