
A tavasz beköszöntével egyre több a törvénytelen tarlóégetés. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kevesebb mint egy óra alatt két helyszínre is riasztották a csíkszeredai tűzoltókat kedd este: Csíkrákos közelében több mint tizenegy, a csíkszeredai vasútállomás mellett pedig mintegy fél hektárnyi területet perzseltek fel a lángok.
2017. március 29., 17:032017. március 29., 17:03
2017. március 29., 17:152017. március 29., 17:15
Március elseje óta már 33 alkalommal kellett közbelépniük a tűzoltóknak a felügyelet nélkül hagyott, engedélyezetlen tarlótüzek miatt,
– számol be a Hargita megyei tűzoltóság.
Kedd este először Csíkrákosra vonult ki öt csíkszeredai tűzoltó, ahol a helyi önkéntes alakulat tizennégy tagjával közösen fékezték meg a település határában a lángokat.
A rákosi riasztás után negyven perccel a csíkszeredai vasútállomás és a Baromtér utca közötti részen kigyulladt száraz aljnövényzet oltásához hívták a tűzoltókat – ott megközelítőleg ötszáz négyzetméternyi terület vált feketévé.
A tűzoltóság közleménye felhívja mindazok figyelmét, akik „gyufás kaszálással” végzik a mezőgazdasági területek tavaszi tisztítását, hogy az illetékes polgármesteri hivatal, illetve a környezetvédelmi ügynökség engedélye és a kötelező tűzvédelmi előírások betartása nélkül gyújtott és felügyelet nélkül hagyott tüzek miatt
A tarlóégető gazdák azt is kockáztatják, hogy megvonják tőlük a területalapú támogatást.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!