
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Újabb 150 tanintézménnyel bővül a Meleg ebéd pilot program, a székelyföldi megyékből eddig résztvevő nyolc, magyar nyelven oktató tanintézményhez idén ősztől újabb kilenc csatlakozik – derül ki az RMDSZ csütörtöki közleményéből.
2022. szeptember 01., 12:272022. szeptember 01., 12:27
2022. szeptember 01., 12:402022. szeptember 01., 12:40
A meleg ebéd pilot programhoz idéntől csatlakozott oktatási intézményekkel összesen 300 iskola diákjai részesülnek majd naponta étkeztetésben az előttünk álló tanévben, a napi menü ára pedig 10 lejről 15 lejre emelkedik.
Székelyföldről az eddigiekben nyolc olyan tanintézmény vett részt a programban, ahol magyar nyelven folyik az oktatás.
Kovászna megyében a málnási Tőkés József Általános Iskolába, a mikóújfalusi Fejér Ákos Általános Iskolába illetve a berecki Comenius Általános Iskolába járó diákok részesültek meleg ebédben.
Hargita megyében a gyergyószentmiklósi Kós Károly Általános Iskola és a csíkszeredai Xantus János Általános Iskola voltak a program részesei, Maros megyében pedig a héjjasfalvi Petre N. Popescu Általános Iskola, a búzásbesenyői Dósa Daniel Általános Iskola, valamint a Marosfelfalusi Általános Iskola.
A fent felsoroltak mellett idén ősztől újabb kilenc magyar nyelven oktató intézmény csatlakozik a Meleg ebéd programhoz: Kovászna megyéből a maksai Orbán Balázs Általános Iskola, és a barátosi Bibó József Általános Iskola, Hargita megyéből a székelyudvarhelyi Tompa László Általános Iskola, a nagygalambfalvi Kányádi Sándor Általános Iskola, a Gyergyótölgyesi Általános Iskola illetve a gyergyószentmiklósi Vaskertes Általános Iskola. Maros megyéből a Mezőbándi Szakiskola, a nyárádszeredai Deák Farkas Általános Iskola és az Ákosfalvi Általános Iskola lesznek részesei a programnak.
„A Meleg ebéd program hosszú távú célja az iskolai lemorzsolódás, a korai iskolaelhagyás visszaszorítása és a családok segítése, hogy az iskolába járás ne jelentsen pénzügyi megterhelést senki számukra.
– olvasható Kallós Zoltán, az oktatási minisztérium RMDSZ-es államtitkárának nyilatkozata a közleményben.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!