
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az ember-nagyvad együttélésről tartottak pénteken megbeszélést Tusnádfürdőn a WWF-el (Természetvédelmi Világalappal), ahol egy olyan projektet mutattak be, amely az elmúlt időszakban az emberi élet védelmét előtérbe helyezve, óvta a medveállományt – adta hírül Facebook oldalán Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter. Azt is kiemelte, hogy az üdülővárosban az elmúlt években jelentősen csökkent a medvék jelenléte.
2023. január 20., 21:102023. január 20., 21:10
2023. január 20., 22:122023. január 20., 22:12
Tusnádfürdőn az elmúlt két évben egyetlen barna medvét sem lőttek ki, viszont tizenhatot áthelyeztek – derült ki Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter közösségi oldalán közzétett bejegyzéséből. Mint írta,
„Az ember-nagyvad együttélésről beszéltünk pénteken Tusnádfürdőn a WWF-el, a vadász társaság, a megyei környezetvédelmi hatóság, valamint Babeș-Bolyai Tudományegyetem szakembereivel közösen, ahol egy olyan projektet mutattak be, amely az elmúlt időszakban az emberi élet védelmét előtérbe helyezve, óvta a medveállományt” – adta hírül Tánczos. Hozzátette: a WWF megbízható partner, akkor amikor a nagyvadak kérdése szóba jön. „Székelyföldön rendkívüli intézkedéseket kellett foganatosítsunk az emberi életek védelme érdekében. Tettük ezt úgy, hogy nem kerültük meg a szakemberek véleményét” – jegyezte meg.
Jelenleg egyébként egy olyan, Európában egyedi projekt zajlik Románia medveállományának felmérését illetően, amely végén egy fenntartható vadgazdálkodási stratégiát alakítanak ki – hangzott el.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
1 hozzászólás