
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Csíkszeredában és további 12 településen rendelte el a Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság a bárok, kocsmák, klubok és diszkók két hétre történő bezárását csütörtökön. A rendelkezés oka, hogy az érintett településeken a fertőzöttek aránya meghaladja az 1,5-öt ezer lakosonként.
2020. október 08., 17:102020. október 08., 17:10
2020. október 08., 18:232020. október 08., 18:23
A vészhelyzeti bizottság döntése értelmében így fel kell függeszteniük a tevékenységet a szórakoztatóipari egységeknek, bároknak kocsmáknak Fenyéden, Csíkkarcfalván, Gyergyócsomafalván, Csíkdánfalván, Galócáson, Csíkmadarason, Csíkszeredában, Csíkszentmihályon, Csíkpálfalván, Csíkrákoson, Csíkszentmártonon, Madéfalván és Szentegyházán.
Ezen felül a játétermeket, kaszinók is be kell zárjanak, viszont a lottó- és sportfogadó-irodák nyitva maradhatnak a járványügyi intézkedések betartásával.
Sportrendezvényeket, koncerteket, vásárokat, előadásokat csak távolságtartással és a megfelelő óvintézkedések betartásával lehet megtartani, az egyházi ünnepeken pedig csak a helyiek lehetnek jelen.
A helyhatóságoknak fertőtlenítenie kell a közterületeket. A megye teljes területén fokozzák a járványügyi ellenőrzéseket.
A megye összes településén elrendelték a fokozott járványügyi ellenőrzéseket, a maszkviselésre, kézfertőtlenítésre, távolságtartásra vonatkozó előírások betartásának a fontosságát felhívásokban, hirdetésekben is nyomatékosítani fogják a rendfenntartási szervek és helyi vészhelyzeti bizottságok. A csütörtöki döntés értelmében ugyanakkor
Azokban a közintézményekben, ahol ez megoldható, át kell térni az otthoni munkavégzésre az irodai tumultusok megelőzése érdekében. A kötelező intézkedések közé tartozik ugyanakkor az is, hogy a lakástulajdonosi társulások a polgármesteri hivatalok segítségével meg kell szervezzék a lakóingatlanok közös felületeinek a fertőtlenítését.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
5 hozzászólás