
Ötévente tartanak megemlékezést a Nyikó menti árvízemlékműnél. Archív
Fotó: Pál Gábor
Árvíz előtti és árvíz utáni időszakra tagolják az időt Udvarhelyszék hat községének tizenöt településén és Székelyudvarhely egy részén 2005. augusztus 23-a óta, amikor az utóbbi száz esztendő legsúlyosabb áradása pusztított a vidéken, tizenhat emberéletet követelve és súlyos károkat okozva.
2018. augusztus 23., 11:182018. augusztus 23., 11:18
2018. augusztus 23., 16:312018. augusztus 23., 16:31
Ma tizenhárom éve annak, hogy nagy árvíz pusztított a Nyikó mentén. A kárt szenvedett települések templomaiban engesztelő, felajánló és hálaadó szertartásokat tartanak, és hálát mondanak a szükségben kapott segítségért. A Nyikómalomfalva és Székelyszentlélek útelágazásánál található árvízemlékműnél egy 2015-ös közösségi döntés értelmében ötévente, vagyis legközelebb 2020-ban tartanak megemlékezést. Ettől eltekintve természetesen ma is el lehet helyezni az emlékezés koszorúit a helyszínen.

A Nyikó menti árvíz 10. évfordulója alkalmából vasárnap délután hat órakor a nyikómalomfalvi-székelyszentléleki útelágazásnál található árvízemlékműnél koszorúzással egybekötött megemlékezést tartanak.

2005. augusztus 23. A nap, amely gyászfekete betűkkel íródott Udvarhelyszék történelmébe. Székelyföld eme kis része azon a napon az Euronews, a CNN, s a legtöbb országban a fő hírek között tálalta magát, a hírműsorok sajnos tragédiáról számoltak be.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
szóljon hozzá!