
Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
Égő cigarettacsikk okozhatott tüzet egy dicsőszentmártoni tömbházban szombat reggel. Az épületet kiürítették, tizenhárom személy kórházi ellátásra szorult.
2020. február 15., 11:272020. február 15., 11:27
Szombaton 5 óra után értesítették a tűzoltókat arról, hogy füst gomolyog ki egy dicsőszentmártoni első emeleti tömbházlakásból. A kiérkező tűzoltók azonnal nekiláttak a lakástűz eloltásának, előtte azonban, mivel fennállt annak a veszélye, hogy a lángok átterjednek a szomszédos lakrészekre is, kiürítették az egész épületet.
Mint Petru Dan Daniel, a megyei tűzoltóság sajtószóvivője elmondta, 34 személyt, köztük kilenc gyermeket lakoltattak ki.
A tűzoltók valószínűsítik, hogy a lakástüzet egy el égő cigarettacsikk okozta. A vizsgálatokat folytatják.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
szóljon hozzá!