
Fotó: Szilágyi Nóra/Facebook
Népes közönség előtt ünnepelték Csíkszeredában a magyar költészet napját vasárnap, a Csíki Játékszín épülete előtt. Este a színház nagytermében verses-zenés összeállításra várják az érdeklődőket.
2021. április 11., 12:282021. április 11., 12:28
Vasárnap délelőtt 11 órától tizenegy Pilinszky János-vers hangzott el a társulat tizenegy színészének előadásában, fuvolakísérettel. A rendezvényre sokan látogattak ki, megtöltve a városi művelődési ház előtti teret.
Fotó: Szilágyi Nóra/Facebook
A magyar költészet napja alkalmából 19 órától a színház nagytermében Szabó Enikő és barátai előadásában a Versek és dalok című verses-zenés összeállítás lesz látható, elhangzanak Arany János, József Attila, Kovács András Ferenc, Kemény István, Lackfi János, Orbán János Dénes, Parti Nagy Lajos, Radnóti Miklós, és Szabó T. Anna költők művei. Előadják: Szabó Enikő (ének, gitár, dalszerző); Szabó Zsolt (zongora); Varga Nándor (gitár); Szabó Lóránt (perkúció); Barabás Tamás (basszusgitár).
Az előadásra a jegyek ára 15 lej. Jegyek a helyszínen válthatók a színház jegypénztárában, kezdés előtt egy órával. Információk és helyfoglalás a 0751-039-026-os telefonszámon.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
szóljon hozzá!