
Hőszigetelés egy székelyföldi városban. A munkálatokra van finanszírozás, kivitelezőkre lesz szükség
Fotó: Gábos Albin
Összesen tizenegy tanintézet, valamint tizenkét tömbház hőszigetelésére kötött szerződést a csíkszeredai városháza a gyulafehérvári székhelyű Központi Regionális Fejlesztési Ügynökséggel. Ugyanakkor további 23 tömbház ügycsomója áll készen a további pályázáshoz.
2019. február 27., 21:002019. február 27., 21:00
Ráduly Róbert Kálmán polgármester szerdai sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy tizenegy tanintézet (Aranyalma óvoda, Tulipán, Cimbora napközik, József Attila, Nagy Imre, Liviu Rebreanu általános iskolák, Kós Károly, Kájoni János, Venczel József szakközépiskolák, valamint az Octavian Goga és a Székely Károly iskolák bentlakása) hőszigetelésére írtak alá 47,1 millió lej értékben finanszírozási szerződést a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökséggel.
Emellett szintén nyert európai uniós támogatást tizenkét tömbház hőszigetelésére az önkormányzat (Tető utca 13., Hunyadi János utca 33., 35., Pacsirta sétány 2., Lendület sétány 10., 14., Testvériség sugárút 13., 16., 22A, Kossuth Lajos utca 20–26., 46., Mihail Eminescu 2–4.). A szerződés értéke 20,7 millió lej.
ugyanis az Aranyalma óvoda esetében hiába hirdették meg a munkát, nem jelentkezett senki, így az egész eljárást újra kell kezdjék. Ugyanakkor a Liviu Rebreanu-iskola esetében olyan Temes megyei cég jelentkezett, amely nem felelt meg a közbeszerzés feltételeinek.
„Félő, hogy bár van pénz a munkálatokra, nem tudjuk majd elkölteni” – jegyezte meg a városvezető. Hőszigetelésre vár még további 23 csíkszeredai tömbház, amelyek esetében már készen áll az pályázati iratcsomó 38,9 millió lej értékben. „Azt a jó hírt kaptam Simion Crețutól, a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség vezérigazgatójától, hogy nemsokára újra lesz lehetőség pályázni tömbházak hőszigetelésére, és ezzel a lehetőséggel élni szeretnénk” – tette hozzá Ráduly.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás