
Csép Éva Andrea, Kolcsár Károly, Vass Levente és Novák Levente
Fotó: Haáz Vince
Tízen jelentkeztek a megadott határidőig a parlamenti képviselői és szenátori helyekre Maros megyében. A megyének jelenleg három parlamenti képviselője és két szenátora van.
2024. szeptember 10., 12:432024. szeptember 10., 12:43
Közleményben számolt be a Maros megyei RMDSZ, hogy lezárult a képviselői és szenátori helyekre való jelentkezés határideje. Hangsúlyozták, képviselő- vagy szenátorjelöltnek azok jelentkezhettek, akik tagjai az RMDSZ-nek, felsőfokú végzettséggel rendelkeznek, valamint az elmúlt négy évben nem indultak az európai parlamenti, illetve a helyhatósági választásokon más párt, szervezet színeiben.
Maros megyében parlamenti képviselői helyre jelentkezett
Jelenleg a megyének három parlamenti képviselője van, kettő RMDSZ-es és egy a volt Magyar Polgári Párt parlamenti képviselője.
Ami a két szenátori helyet illeti, a jelenleg ezt betöltő politikusok,
A parlamenti képviselőjelöltek sorrendjéről szeptember 26-án, csütörtökön dönt a Területi Képviselők Tanácsa.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!