
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tíz megye tizennyolc településén volt szükség az elmúlt 24 órában a katonai tűzoltók közbelépésére az esőzések és az áradások miatt.
2019. június 22., 12:332019. június 22., 12:33
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) közleménye szerint Arad, Bihar, Buzău, Krassó-Szörény, Hargita, Máramaros, Neamţ, Prahova, Suceava és Vâlcea megyében okozott problémákat a kedvezőtlen időjárás – írta az Agerpres hírügynökség.
A katonai tűzoltóknak összesen 91 lakóházból, udvarból és pincéből kellett kiszivattyúzniuk a vizet, továbbá a viharos szélben az útra és autókra dőlt 23 fát, illetve két eldőlt építőipari állványt kellett eltakarítaniuk.
A pénteki nap folyamán és a szombatra virradó éjszaka több mint 70 riasztást adtak ki a meteorológusok és hidrológusok.
Szombat estig fokozott légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetés van érvényben az ország egész területén, több mint 4900 katonai tűzoltó áll készenlétben, hogy sürgősségi esetekben közbelépjenek.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
szóljon hozzá!