
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Összesen tíz Hargita megyei politikus vállalna érdekképviseleti munkát Bukarestben. Udvarhelyszékről hárman, Csík- és Gyergyószékről pedig ketten-ketten jelentkeznek parlamenti képviselőnek, míg a szenátori helyekre egy-egy személy tette le a jelentkezési iratcsomót mindegyik térségből.
2024. szeptember 10., 20:002024. szeptember 10., 20:00
2024. szeptember 10., 20:032024. szeptember 10., 20:03
Lezárult az RMDSZ által meghirdetett, parlamenti képviselői és szenátori helyekre való jelentkezés határideje. Parlamenti képviselő Udvarhelyszéken Ilyés Szabolcs György, Ladányi László Zsolt és Tornai Szilárd lenne – az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének közleménye szerint ők adták le határidőig a jelentkezési iratcsomójukat.

Iktatta az RMDSZ-nél jelölési dokumentációját a székelyudvarhelyi Ilyés Szabolcs az udvarhelyszéki parlamenti képviselői mandátum elnyerésére – jelentette be hétfőn Facebook-oldalán a jelölt.
Ami a szenátori helyet illeti, a jelenleg is mandátumát töltő politikus, Antal István Lóránt jelentkezett, hogy újabb mandátumot szerezne Udvarhelyszékről.
„A szeptember 9-i elnökségi ülésen a testület átnézte és megállapította, hogy a jelöltek teljesítik a jelöltségi és jelentkezési feltételeket, továbbá döntést hoztak arról is, hogy az udvarhelyszéki parlamenti jelölteket rangsoroló választmányi ülés szeptember 20-án, pénteken 17 órától lesz, és a Bocskai István Közösségi Házban tartják” – írják az udvarhelyszékiek közleményében.
hiszen Kelemen Hunor és Hajdú Gábor parlamenti képviselőnek jelentkezik, míg Tánczos Barna újabb szenátori mandátumot vállalna – tudtuk meg Becze Istvántól, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének ügyvezető elnökétől.
Gyergyószéken Bende Sándor folytatná parlamenti képviselői munkáját, mellette viszont Eigel Tibor is letette a jelentkezési iratcsomóját parlamenti képviselőnek. Szenátorként Ambrus István vállalna érdekképviseleti munkát a parlamentben Gyergyószékről.
Az RMDSZ közlése szerint csütörtökön tartják a Hargita Megyei Egyeztető Tanács (HET) ülését, ahol majd eldől a Hargita megyei térségi sorrend felállítása.
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
szóljon hozzá!