
A szemorvos által végzett látásvizsgálatok után készültek el az új szemüvegek
Fotó: Barabás Hajnal
A Tiszta látást ajándékba elnevezésű jótékonysági akció révén tíz csíkszeredai és Csíkszereda környéki, rászoruló családban nevelkedő gyermek vehette át térítésmentesen új szemüvegét.
2019. január 18., 13:272019. január 18., 13:27
A csíkszeredai Juventutti Alapítvány és az Elit Optika tavaly október végén indította el jótékonysági akcióját, amelynek
„Az iskolában a tiszta látás hiánya miatt hátrányos helyzetbe kerülhetnek az egyébként is szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek: nem tudnak haladni a tanulásban, mert nem látják megfelelően a táblát, nem látják a füzetüket, az írás és olvasás során nehézségekbe ütköznek, a tanulással problémájuk lehet emiatt. Nagyon sok gyermeknél a látásprobléma megléte sem derül ki, mivel a nehéz anyagi helyzet miatt a gyermek szemorvosi vizsgálatra sem jut el" – magyarázta Balázs Brigitta, a Juventutti Alapítvány munkatársa, hogy mi volt a mozgatórugója akciójuk elindításának.
Az igénylési időszakot követően szemorvos által végzett látásvizsgálatok, majd a szemüvegek elkészíttetési időszaka zajlott, ezeket követően vehették át végül a rászoruló gyermekek az új szemüvegeiket. „Olyan
akiket tanítójuk, osztályfőnökük is ajánlott a Juventutti Alapítvány számára: akik rendszeresen iskolába járó, szorgalmas, példás magaviseletű diákok, de sajnos a család anyagi körülményei nem tették eddig lehetővé az első szemüveg megvásárlását, vagy a régi szemüveg lecserélését" – osztotta meg.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!