
Nyárig le is aszfaltoznák az útszakaszt
Fotó: László Ildikó
Hamarosan Felsőboldogfalva község minden falujába el lehet jutni majd aszfaltozott úton, hiszen elkezdődött a 23-as községi út Telekfalva és Sándortelke közötti szakaszának korszerűsítése is. A megvalósítás finanszírozása érdekében az Anghel Saligny-programban pályázott eredményesen a helyi önkormányzat.
2024. április 18., 10:152024. április 18., 10:15
2024. április 18., 17:022024. április 18., 17:02
Súlya van annak a kijelentésnek, miszerint Felsőboldogfalva község minden falvába aszfaltozott úton lehet majd eljutni, az udvarhelyszéki községközponthoz ugyanis további
Fotó: László Ildikó
Közel hárommillió lejre pályázott az országos Anghel Saligny programban a felsőboldogfalvi önkormányzat a telekfalvi iskola és Sándortelke közötti községi út felújítása érdekében. Mostanra aláírták a finanszírozási szerződést a fejlesztési minisztériummal, ugyanakkor
Fotó: László Ildikó
A megkezdett munkálat részeként mostanra kiépítették a fedett és a nyitott betonsáncokat, ugyanakkor egy céleszközzel megvizsgálták az útalapot, és meg is erősítették azt, ahol erre szükség volt – magyarázta terepszemlénk során Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester. Mindemellett már
Ha az ellenőrzések során megfelelőnek bizonyul a munka, akkor elkezdődhet az alap- és kopóréteg aszfalt leterítése. Bíznak benne, hogy utóbbi munkálatokat is befejezik néhány héten belül.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró hangsúlyozta, hogy bár nagyjából csak ötven személy lakik állandó jelleggel Sándortelkén, sokan kijárnak még oda a régi házakhoz.
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
Zsombori Levente arról is beszélt, hogy 2020-ban árvíz pusztított Telekfalván és Sándortelkén, amely a két település közötti utat is jelentősen megrongálta. A problémák orvoslása érdekében a kormányhoz fordultak segítségért, ahonnan 700 ezer lejes támogatást utaltak.
A cél az volt, hogy egyszerűbb legyen az út későbbi leaszfaltozása, amennyiben sikerül arra külsős forrást szerezni. Előrelátásuk kifizetődő volt, hiszen lényegesen gyorsabban haladhatott a kivitelező.
Fotó: László Ildikó
Érdemes tudni, hogy tavaly fejeződött be egy nagyobb útleszakadás kijavítása Telekfalva és a 131-es számú megyei út között – a munkálat elengedhetetlen volt, hiszen roppant nehézzé vált a közlekedés az említett részen. A 23-as községi út ezen szakaszán jelenleg is tapasztalható, hogy
Fotó: László Ildikó
A polgármestertől megtudtuk, hogy a korábbi útleszakadás kijavításakor ugyancsak előre gondolkodtak, hiszen nem csak a problémás részre, hanem a teljes útszakaszra (a megyei út és Telekfalva között) készült egy a későbbi korszerűsítésekhez elengedhetetlen megvalósíthatósági tanulmány. Ezzel a dokumentummal már pályázhatnak elképzeléseik finanszírozása érdekében, így bíznak benne, hogy hamarosan lesz lehetőségük támogatás-igénylésre.
Fotó: László Ildikó
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!