
Nyárig le is aszfaltoznák az útszakaszt
Fotó: László Ildikó
Hamarosan Felsőboldogfalva község minden falujába el lehet jutni majd aszfaltozott úton, hiszen elkezdődött a 23-as községi út Telekfalva és Sándortelke közötti szakaszának korszerűsítése is. A megvalósítás finanszírozása érdekében az Anghel Saligny-programban pályázott eredményesen a helyi önkormányzat.
2024. április 18., 10:152024. április 18., 10:15
2024. április 18., 17:022024. április 18., 17:02
Súlya van annak a kijelentésnek, miszerint Felsőboldogfalva község minden falvába aszfaltozott úton lehet majd eljutni, az udvarhelyszéki községközponthoz ugyanis további
Fotó: László Ildikó
Közel hárommillió lejre pályázott az országos Anghel Saligny programban a felsőboldogfalvi önkormányzat a telekfalvi iskola és Sándortelke közötti községi út felújítása érdekében. Mostanra aláírták a finanszírozási szerződést a fejlesztési minisztériummal, ugyanakkor
Fotó: László Ildikó
A megkezdett munkálat részeként mostanra kiépítették a fedett és a nyitott betonsáncokat, ugyanakkor egy céleszközzel megvizsgálták az útalapot, és meg is erősítették azt, ahol erre szükség volt – magyarázta terepszemlénk során Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester. Mindemellett már
Ha az ellenőrzések során megfelelőnek bizonyul a munka, akkor elkezdődhet az alap- és kopóréteg aszfalt leterítése. Bíznak benne, hogy utóbbi munkálatokat is befejezik néhány héten belül.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró hangsúlyozta, hogy bár nagyjából csak ötven személy lakik állandó jelleggel Sándortelkén, sokan kijárnak még oda a régi házakhoz.
– fogalmazott.
Fotó: László Ildikó
Zsombori Levente arról is beszélt, hogy 2020-ban árvíz pusztított Telekfalván és Sándortelkén, amely a két település közötti utat is jelentősen megrongálta. A problémák orvoslása érdekében a kormányhoz fordultak segítségért, ahonnan 700 ezer lejes támogatást utaltak.
A cél az volt, hogy egyszerűbb legyen az út későbbi leaszfaltozása, amennyiben sikerül arra külsős forrást szerezni. Előrelátásuk kifizetődő volt, hiszen lényegesen gyorsabban haladhatott a kivitelező.
Fotó: László Ildikó
Érdemes tudni, hogy tavaly fejeződött be egy nagyobb útleszakadás kijavítása Telekfalva és a 131-es számú megyei út között – a munkálat elengedhetetlen volt, hiszen roppant nehézzé vált a közlekedés az említett részen. A 23-as községi út ezen szakaszán jelenleg is tapasztalható, hogy
Fotó: László Ildikó
A polgármestertől megtudtuk, hogy a korábbi útleszakadás kijavításakor ugyancsak előre gondolkodtak, hiszen nem csak a problémás részre, hanem a teljes útszakaszra (a megyei út és Telekfalva között) készült egy a későbbi korszerűsítésekhez elengedhetetlen megvalósíthatósági tanulmány. Ezzel a dokumentummal már pályázhatnak elképzeléseik finanszírozása érdekében, így bíznak benne, hogy hamarosan lesz lehetőségük támogatás-igénylésre.
Fotó: László Ildikó
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
szóljon hozzá!