
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Árvíz öntött el több házat és udvart a Hargita megyei Gyergyóholló községben.
2021. június 28., 10:402021. június 28., 10:40
A tűzoltóság adatai szerint a közigazgatásilag Gyergyóholló községhez tartozó Hollósarkán 6 házat és 39 udvart, Gyergyóhollón pedig két házat és tíz udvart öntött el a víz. Vasárnap este a község tíz lakójának kellett elhagynia otthonát az árvíz miatt. Kilencen rokonoknál vagy szomszédoknál töltötték az éjszakát, egy személy panzióban vett ki szobát.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az áradást az okozta, hogy a községen átfolyó patakok a heves esőzések következtében megduzzadtak és kiléptek medrükből. A tűzoltók jelenleg is dolgoznak a víz kiszivattyúzásán. Szabó Zsolt, Hargita megye prefektusa már az éjszaka folyamán kiszállt a helyszínre – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy a kormány várhatóan szerdán délután vagy csütörtökön fogadja el az üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Ilie Bolojan kormányfő kijelentette, hogy a következő hónapokban „több tízezer” álláshelyet szüntetnek meg a központi és helyi közigazgatásban, hozzátéve, az állami vállalatok reformja prioritás, de „nem túl könnyű feladat”.
A választott tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán a próbaérettségi.
A húsvét nemcsak a kereszténység legszentebb ünnepe, hanem a hagyományok megélésének kiemelt eseménye is. Most itt a lehetőség, hogy megmutasd, te hogyan ünnepled.
Kovásznán hétfőn óta zajlik, és szombatig tart az 1990 óta minden évben megrendezett Csoma-napok 36. kiadása, amely lényegében a csütörtökön kezdődő tudományos ülésszakra épül rá. A szervező egyesület elnökével, Ferencz Évával beszélgettünk.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
szóljon hozzá!