
Fotó: Haáz Vince
Sürgősségi pontként tűzték napirendre a csütörtöki marosvásárhelyi tanácsülésen a városháza új szervezeti felépítését, amelyet az önkormányzati képviselők is csak az ülésnap reggelén kaptak kézhez. Ez jelentős felháborodást eredményezett, de végül megszavazták a határozattervezetet.
2022. július 28., 17:492022. július 28., 17:49
Viszonylag gyorsan szavazták meg a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a júliusi soros tanácsülés napirendjén szereplő 32 napirendi pontot, amelynek egy része építkezési engedélyekre, telkek bérlésére vonatkozott. Hosszabb vita a sürgősségi napirendi pontok kapcsán volt, különösen az organigrammához szóltak hozzá többen. A teremben csak 13 önkormányzati képviselő volt jelent, a többiek online jelentkeztek be.
Többek között felhatalmazták a képviselők a tárgyaló bizottságot arra, hogy egyeztessen a Hidegvölgyben levő telkek tulajdonosaival. Mint ismert,
Ezek egy részén most illegális otthonok vannak, többnyire összetákolva. A döntés értelmében a bizottság tárgyalni fog a tulajdonosokkal az árról (a tulajdonosok négyzetméterenként 25 eurót kérnek, a város által megbízott cég szerint 6 eurót ér a telek négyzetmétere), de
A Hidegvölgyben megvásárlandó telkek kialkudott áráról is szavazni fognak az önkormányzati képviselők.
Május végén közölte a Köztisztviselők Országos Ügynöksége (ANFP) a marosvásárhelyi városházával, hogy át kell alakítani az intézmény szervezeti felépítését, hiszen
A határidő július 29-e volt, és ennek tükrében a júliusi soros tanácsülésen kiemelt pontként tűztek napirendre az új organigrammát. Ebben a városháza személyzeti osztályának vezetője szerint nincsenek nagy változások, csak feltüntették a városmenedzseri állást és
Több önkormányzati képviselő azon háborgott, hogy későn kapták meg a tervezetet, és hogy semmibe veszik őket. Arra kérték a városvezetőt és a végrehajtó testületet, hogy nagyobb tisztelettel kezeljék őket, és dolgozzanak hatékonyabban.
Az ülésre beérkezett Soós Zoltán polgármester megerősítette, hogy az ANFP kérte, hogy a módosításokat július 29-ig végezzék el és ez a legfontosabb változás a városmenedzseri állás bevezetése mellett. A határozattervezetet a szakszervezeti képviselő is aláírta.
– hangzott el. A képviselők végül megszavazták a városháza új szervezeti felépítését.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
szóljon hozzá!