
Fotó: Haáz Vince
Sürgősségi pontként tűzték napirendre a csütörtöki marosvásárhelyi tanácsülésen a városháza új szervezeti felépítését, amelyet az önkormányzati képviselők is csak az ülésnap reggelén kaptak kézhez. Ez jelentős felháborodást eredményezett, de végül megszavazták a határozattervezetet.
2022. július 28., 17:492022. július 28., 17:49
Viszonylag gyorsan szavazták meg a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők a júliusi soros tanácsülés napirendjén szereplő 32 napirendi pontot, amelynek egy része építkezési engedélyekre, telkek bérlésére vonatkozott. Hosszabb vita a sürgősségi napirendi pontok kapcsán volt, különösen az organigrammához szóltak hozzá többen. A teremben csak 13 önkormányzati képviselő volt jelent, a többiek online jelentkeztek be.
Többek között felhatalmazták a képviselők a tárgyaló bizottságot arra, hogy egyeztessen a Hidegvölgyben levő telkek tulajdonosaival. Mint ismert,
Ezek egy részén most illegális otthonok vannak, többnyire összetákolva. A döntés értelmében a bizottság tárgyalni fog a tulajdonosokkal az árról (a tulajdonosok négyzetméterenként 25 eurót kérnek, a város által megbízott cég szerint 6 eurót ér a telek négyzetmétere), de
A Hidegvölgyben megvásárlandó telkek kialkudott áráról is szavazni fognak az önkormányzati képviselők.
Május végén közölte a Köztisztviselők Országos Ügynöksége (ANFP) a marosvásárhelyi városházával, hogy át kell alakítani az intézmény szervezeti felépítését, hiszen
A határidő július 29-e volt, és ennek tükrében a júliusi soros tanácsülésen kiemelt pontként tűztek napirendre az új organigrammát. Ebben a városháza személyzeti osztályának vezetője szerint nincsenek nagy változások, csak feltüntették a városmenedzseri állást és
Több önkormányzati képviselő azon háborgott, hogy későn kapták meg a tervezetet, és hogy semmibe veszik őket. Arra kérték a városvezetőt és a végrehajtó testületet, hogy nagyobb tisztelettel kezeljék őket, és dolgozzanak hatékonyabban.
Az ülésre beérkezett Soós Zoltán polgármester megerősítette, hogy az ANFP kérte, hogy a módosításokat július 29-ig végezzék el és ez a legfontosabb változás a városmenedzseri állás bevezetése mellett. A határozattervezetet a szakszervezeti képviselő is aláírta.
– hangzott el. A képviselők végül megszavazták a városháza új szervezeti felépítését.
Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.
Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.
Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.
Az Ilie Bolojan vezette „progresszív kormány” képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll az indítványban.
Az ünnepi időszakra készülve minden élelmiszergyártót leellenőriz a szakhatóság, az utakon a rendőrséggel próbálják kiszűrni az illegális álltaszállítmányokat, és a disznóvágások miatt hétvégére is kiterjesztik a hús bevizsgáltatásának lehetőségét.
szóljon hozzá!